שתף קטע נבחר

"נציב שלטי חוצות עם תמונות יגאל עמיר"

גורמים בארגון הימני "הוועד למען הדמוקרטיה", שעומדים מאחורי פרסום מודעה בדבר שיחרור האחים עמיר, אומרים: "הקמפיין לא נועד להביע תמיכה במעשיו של יגאל עמיר, אלא להציג את האפליה בשחרור רוצחים ערבים ובאי שחרור רוצחים יהודים"

"מחבלים רוצחים משתחררים - אז להם הם לא? לשחרר את יגאל וחגי עמיר" - זו המודעה שפורסמה הבוקר (יום ג') בעיתון "הארץ" על-ידי ארגון ימני בשם "הוועד למען הדמוקרטיה". אנשי הוועד אמרו ל-ynet כי בכוונתם להציב כמאה שלטי חוצות ענקיים ברחבי הארץ, בהם יופיע רוצח ראש הממשלה.

 

את הקמפיין מממן לדבריהם מיליונר אמריקני, שנפגש בארץ עם פעילי הימין. המיליונר הציע להם לפתוח בקמפיין שכותרתו: "אם משחררים אנשים כמו ברגותי, כך גם צריך לשחרר אנשים כמו יגאל עמיר". לדברי גורמים במטה, הקמפיין לא נועד להביע תמיכה במעשיו של יגאל עמיר, "אלא להציג את האפליה בשחרור רוצחים ערבים ובאי שחרור רוצחים יהודים".


המודעה שפורסמה בעיתון "הארץ"

 

בין החברים במטה: אביגדור אסקין, איתמר בן-גביר וברוך מרזל. מרזל אמר ל-ynet: "אנחנו חושבים שזו צביעות לדבר על שחרור מחבלים ולא להזכיר את הצד השני. אם רוח של פיוס, שלווה ונחמדות נפלה על מקבלי החלטות, הרי שאין שום סיבה שישחררו רק ערבים ולא אסירים יהודים".

 

אין זו הפעם הראשונה בה דורש הוועד לשחרר את האחים עמיר. בחודש דצמבר 2006 פורסמה מודעה הקוראת לשחרר את יגאל וחגי עמיר, במקביל לשיחרורו של מרואן ברגותי. במודעות נראה ברגותי מחייך ומסמן "וי" באזיקים, בצירוף הכותרת: "הוא משתחרר ואילו יגאל וחגי נמקים בכלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרזל. די לצביעות
צילום: דודי ועקנין
מומלצים