שתף קטע נבחר

טוויזר מ"ישראל ביתנו" ימונה לראש עיריית טייבה

שלמה טוויזר, שהיה פעיל במפלגתו של אביגדור ליברמן לפני ארבע שנים, צפוי להיות ראש הוועדה הקרואה בטייבה. ח"כ טיבי זועם: "המחשבה שמנהל כלא ינהל יישוב ערבי, ועוד כשמדובר בנציגו של ליברמן, היא מחשבה חולנית". משרד הפנים: המינוי מקצועי

גונדר בדימוס שלמה טוויזר, מי שהיה בשנת 2003 פעיל מטעם "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו", צפוי לעמוד בקרוב בראשות עיריית טייבה. טוויזר, שהיה בעברו מפקד כלא באר שבע, ואשר עליו התבססה סדרת הטלוויזיה "זינזאנה", אמור להחליף בתפקיד את ראש העירייה שהודח, עבד אל-חכים חאג' יחיא.

 

בעקבות החלטת שר הפנים תוקם בטייבה ועדה קרואה שאמורה לנהל את עניינה השוטפים של העירייה, כאשר בראש הוועדה צפוי לעמוד טוויזר. מועד כניסתו לתפקיד אינו ידוע.

 

המינוי זכה להתנגדות רבה בטייבה. תושב העיר, ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), אמר ל-ynet: "התנגדנו לעצם ההחלטה לפרק את העירייה. ההתעקשות לא היתה מובנת, אך כרגע נחשפת האמת המביכה.

 

"זאת קומבינה שבסופה נועדה לסדר מינוי וסידור עבודה לטוויזר – איש 'ישראל ביתנו' לשעבר שמפלגתו האמינה שאת טייבה בכלל צריך להעביר לרשות הפלסטינית. זהו מינוי ביזרי, תמוה על גבול המאפיוזי. אנחנו ניאבק בבג"ץ כדי לבטל את ההחלטה לפרק את העירייה. אני מקווה ששר הפנים החדש, מאיר שטרית, יידע לתקן את העוול".

 

ח"כ טיבי שאל מדוע איש ימין הוצב בראש עיר ערבית. "נשאלת השאלה האם אביגדור ליברמן הצליח לשתול נציגים רעיוניים שלו ברשויות ערביות, כדי ליישם את משנתו הטרנספריסטית. המחשבה שמנהל כלא ינהל יישוב ערבי, ועוד כשמדובר בנציגו של ליברמן, היא מחשבה חולנית. תארו לעצמכם מינוי הפוך של איש הג'יהאד האיסלאמי לראשות כוכב יאיר או לרעננה. אני מקווה שראש הממשלה והשר שטרית יבטלו את החלטת פירוק העירייה ובאמצעותה יבטלו את המינוי הביזרי הזה".

 

טוויזר: עזרתי למפלגה, לא התפקדתי אליה

בתגובה אמר טוויזר ל-ynet: "מעולם לא התמודדתי על מקום בכנסת ולא התפקדתי ל'ישראל ביתנו'. עזרתי למפלגה והזדהתי עם האידיאולוגיה שלה, אבל זה לא אומר כלום. לא הייתי מעורה בשום תהליך פוליטי בבחירות האחרונות מטעמה, ולא השתתפתי בשום כינוס שלה. וכך בנוגע לקדימה - אם מישהו יוכיח שעזרתי לקדימה או שהתפקדתי למפלגה – אשים את המפתחות על השולחן. אני אדם ישר ומוכר ובגלל זה עשו את 'זינזאנה'".

 

ראש הוועד הקרואה הוסיף: "אני הולך לפעול לטובת התושבים ולא הפוליטיקאים. עשיתי בחיי תפקידים קשים ותמיד פעלתי לטובת האדם. הם חלק מאזרחי מדינת ישראל. שאנשים ישאלו למה ראש העיר הודח? שאנשים יגידו את האמת – יש לעירייה נכון להיום מעל 200 מיליון שקלים גירעון. עיקלו את כל הציוד של העיריה ואת הטלפונים. אז אני שואל את מי שהתנגדו למינוי הזה, איפה הם עכשיו. אני מתכוון להיכנס לעיר הזאת כי מגיע להם חינוך וניקיון כמו כל אזרח. זה שאני בא, הם צריכים לשמוח. אני לא איש של פרוטקציות אלא נטו לתושבים".

 

טוויזר ניסה גם להעביר מסר של פיוס לתושבי העיר: "אני יודע שהולכים לעשות הפגנה גדולה בשבת בטייבה נגד המינוי שלי. אני רוצה לומר לתושבים - אני יהודי ישר ומאמין באלוהים, אכבד אותם ושיכבדו אותי. אצלי אין הבדל דת וצבע – אהיה השרת של אותם התושבים בטייבה". 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "הרקע למינויו של מר טוויזר הוא מקצועי בלבד ואין זה ראוי לקשר כל פעולה לנסיבות פוליטיות. אין ולא היו אף היבטים פוליטיים למינוי".

 

באשר לטענות על שיקולים זרים בפיזור עיריית טייבה, נמסר ממשרד הפנים: "משרד הפנים מצר על כך שראשי רשויות מקומיות אשר כשלו בתפקידם, תולים כישלונות מקצועיים וניהוליים בסיבות בלתי רלוונטיות כגון : סיבות מגזריות או פוליטיות. הרקע לפיזור הרשויות המקומיות הוא רקע מקצועי בלבד ואין זה ראוי להתנער מאחריות שאל לה להוות דוגמא לציבור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טוויזר. יעשה סדר
צילום: מאיר אזולאי
טיבי. מתנגד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים