שתף קטע נבחר

ארגוני הנשים: "חזרת רמון - אי אמון בשלטון"

פעילות בארגוני נשים מוחות על מינוי מי שהורשע במעשה מגונה לשר בכיר בממשלה: "הממשלה אינה מייצגת יותר את ציבור הנשים". במקביל, הוגשה עתירה לבג"ץ: "המינוי יביא לנורמה לפיה שמי שיכול להיות שר ומשנה לרה"מ לא היה מתקבל להיות מאבטח או עובד נקיון במשרדו"

ארגוני נשים נגד רמון - סיבוב נוסף. פעילות רבות בארגוני נשים שונים הביעו היום (ד') תדהמה וכעס מההחלטה להחזיר את חיים רמון לתפקיד שר בכיר בממשלה, לאחר הרשעתו במעשה מגונה בקצינה.

   

דורית אברמוביץ', רכזת קואליציה של 11 ארגוני נשים אמרה ל-ynet: "צעד זה מבהיר כי ראש הממשלה ממשיך במדיניות של פגיעה עקבית בביטחון של כלל הציבור בישראל. מבחינת ארגוני הנשים - משמעות שיבתו של רמון לממשלה מבטאת אי אמון בשלטון". היא הוסיפה כי להתנגדות לחזרתו של רמון לממשלה שותפות לא רק נשים, אלא גם חלקים גדולים מהציבור הרחב, שמאסו מהלגיטימציה שניתנת לעברייני מין על-ידי הממשלה.

 

עוד טרם שנפלה ההחלטה - פנו חברות בשדולת הנשים בישראל במכתבים אישיים לראש הממשלה אהוד אולמרט ולכל השרים, בבקשה להימנע מצירופו של חיים רמון לממשלה.

 

עוד נמסר משדולת הנשים: "במינויו הכריע אולמרט על ניתוק בין הממשלה לבין ציבור הנשים בישראל. ברור לנו כי מינוי זה יצר מצב שבו הממשלה אינה מייצגת יותר את ציבור הנשים ואת כל מי שמתקומם נגד עבריינות מין".

 

לדברי יו"ר שדולת הנשים, רינה בר טל, בחירת רמון לתפקיד המשנה לראש הממשלה מעבירה מסר שלילי לאזרחי המדינה, לפיו פגיעה בגופה של האישה בניגוד לרצונה הוא מעשה נסלח ואדם העושה כך ראוי לקבל פרס ולכהן באחד התפקידים הבכירים בחברה. "כחברה מתוקנת, היינו רוצים שלתפקיד ציבורי כה בכיר יתמנה אדם ללא רבב, ללא עבר פלילי, המכבד את ערך השוויון, את כבוד האדם ואת גוף האדם באשר הוא אדם", כותבת בר טל.

 

ארגון 'הפורום המשפטי' עתר באמצעות עו"ד יוסי פוקס לבג"ץ ותבע למנוע את אישור המינוי של רמון בכנסת. בעתירה התבקש בג"ץ להוציא צו על תנאי לרה"מ וליועץ המשפטי לממשלה, המורה להם לנמק מדוע לא יעצרו את אישור המינוי. "מינוי רמון יביא לנורמה ולפיה מי שיכול להיות שר ומשנה לרה"מ לא היה מתקבל להיות מאבטח במשרד רה"מ או עובד נקיון, וזאת בשל רישומו הפלילי".

 

העותרים טוענים כי כל אדם פשוט במדינה שהיה מורשע בעבירה שבה הורשע רמון - היה מוכתם ברישום פלילי, שלא היה מאפשר לו להתקבל לעבודה ברוב המשרות הקיימות בשוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. המינוי שעורר סערה
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
בר טל. ניסתה למנוע
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
עו"ד פוקס. לעצור את המינוי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים