שתף קטע נבחר

מפקד איו"ש היוצא: חמאס לא ישלוט בגזרה

תא"ל יאיר גולן נפרד מתפקידו לאחר שנתיים ומעריך כי בניגוד לרצועת עזה, אין ביכולתו של חמאס להשליט את מרותו ביהודה ושומרון. על המלחמה בטרור: "התוצאות מדברות בעד עצמן, אבל לא ניתן לסמוך על זה ללא מאמץ מתמשך"

"אין להשוות בין יכולתו של החמאס ביהודה ושומרון ובעזה", זהו המסר שהעביר היום (ה') מפקד אוגדת איו"ש (איזור יהודה ושומרון) היוצא, תת-אלוף יאיר גולן. בטקס חילופי המפקדים. "בחודשים הקרובים וגם בשנים הקרובות, אין סכנה של השתלטות של החמאס בגזרתנו".

 

בטקס, שהתקיים במפקדת האוגדה בבת-אל, נכנס לתפקיד תא"ל נועם תיבון ונכחו בו אלוף פיקוד מרכז גדי שמני, קצינים, משפחות, וראשי מועצת יש"ע. תא"ל גולן התייחס בנאום הפרידה גם לתחושותיו בנוגע לכוחות שהוא מותיר אחריו: "לכל המפקפקים ביכולות של צה"ל - אני מזמין אתכם להעביר עם החיילים לילה בקסבה של שכם, או 'שחר רענן' במחנה הפליטים בג'נין. מהלחימה ביהודה ושומרון אני יוצא מחוזק". תא"ל תיבון אמר לקצינים: "המשיכו לתקוף, ליזום. אני מתכוון לתת לכם גיבוי מלא. ההצלחה שלכם היא ההצלחה של האוגדה".


הרמטכ"ל עם תא"ל תיבון ותא"ל גולן (צילום: אביר סולטן, דובר צה"ל)

 

בתום הטקס התייחס תא"ל גולן בהרחבה לסוגיית החמאס ומאמציו לתקוע יתד גם בגדה המערבית: "הסבירות לכך היא נמוכה, אין להשוות בין יכולתו של חמאס כאן ובעזה. כרגע אין סכנה כזאת באיו"ש - לא בחודשים הקרובים וגם לא בשנים הקרובות. זה נכון שהחמאס ממשיך לפעול גם במישור האזרחי כמו ארגוני צדקה וגם במישור הצבאי.

 

"זה לא שהחמאס הרים ידיים ביהודה ושומרון, אבל צריך לזכור כי כאן היכולת הסיכולית שלנו כמעט לא מוגבלת. אנחנו פועלים בכל הקסבות ובמחנות הפליטים. כך לדוגמא, תשתית חמאס בשכם סוכלה עד אחרון אנשיו, והכל בזכות חופש פעולה מבצעי. אין ספק שהחמאס היה רוצה להשתלט על יהודה ושומרון, האדיאולוגיה שלו כאן היא כמו זו של החמאס בעזה".

 

בתום שנתיים בתפקיד סיכם המפקד היוצא את פעילות הלחימה בטרור תחתיו: "התוצאות מדברות בעד עצמן, אבל לא ניתן לסמוך על זה ללא מאמץ מתמשך. אם נוריד לרגע את הרגל מהגז יקומו תשתיות טרור".

 

מי שהיה עד לא מזמן אלוף פיקוד מרכז, יאיר נווה, הגיע לטקס בלבוש אזרחי והוסיף: "אנחנו היום בתקופה של מלחמה על הרגיעה. זה לא שקט בגלל שינוי כזה או אחר, אלא שילוב של עזרת שמיים ופעילות הכוחות בשטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תא"ל תיבון ותא"ל גולן בטקס החילופים
צילום: אביר סולטן, דו"צ
מומלצים