שתף קטע נבחר

משה גאון

פרסומאי ואסטרטג. 43, גרוש ואב ל־4, גר בתל אביב

- חשיבה אסטרטגית היא כישרון מולד. היא מאפשרת לראות בעיות מורכבות בצורה פשוטה, אבל לשם כך נדרשת יכולת התמקדות בתוך רעש.

 

- אנשים בוחרים ראשי ממשלה כמו שהם בוחרים מוצרי צריכה: על בסיס רגשי, ורק מתוך הנחה שהם פחות גרועים מהאלטרנטיבה. הציבור בחר באולמרט, למשל, כי הוא סלד מהאופציות האחרות. גם חברי הכנסת בחרו בנשיא כי את האלטרנטיבה הם שנאו יותר.

 

- הפוליטיקה היא תחום שבו אין שום משמעות למילה או להסכם. האינטרס שאתה רוצה לקדם חשוב יותר מכל סיכום, הבטחה או תפיסת עולם. אין אידיאולוגיה, הכל מניפולציה. לכן יש לכל הפוליטיקאים רק כישרון משותף אחד: תמרון סיטואציות כדי להגיע לאן שהם רוצים.

 

- פוליטיקאים שאומרים את האמת שלהם בצורה ברורה לא ייבחרו לעולם. העמומים יותר זוכים באהדה, משום שזה מקצוע של טשטוש. ברגע שאתה חד, לבוחר קשה מאוד להזדהות איתך.

 

- מנהיג הוא מי שמסוגל לקחת החלטה ולבצע אותה באומץ.

 

- אומץ הוא לקיחת החלטה וביצועה גם אם העם לא בשל לקראתה, גם אם היא נראית לא פופולרית, וגם אם היא עלולה לסכן אותך באופן אישי.

 

- אדם שכולם אוהבים אותו הוא אדם שאינו קיים. אדם בלי נוכחות, אחד שלא מייצר שום אנרגיות או תגובה.

 

- בוודאי שאפשר להסביר מה זאת אהבה. אבל אני לא מבין למה צריך בכלל לדבר על כימיה, התאמה וחוויות ילדות כשמדברים על מושג שהוא לגמרי אבולוציוני. אהבה זאת אהבה.

 

- יש שני סוגי אנשים שאנחנו חוברים אליהם כבני זוג: העתק מושלם של ההורים שלנו, או ההפך המוחלט. בשני המקרים אנחנו נצמדים למה שמוכר לנו.

 

- רוב הזוגות שאני מכיר מעבירים את שנותיהם המשותפות בשתיקה. לא חבל?

 

- משבר גיל ה־40 הוא בסך הכל שינוי פיזיולוגי. אומרים שגברים מאבדים את תחושת הגבריות, ולכן עוזבים את הבית כדי לחפש איזה כוסית שתעורר אצלם את התחושות האבודות. זאת שטות מוחלטת: מה שקורה באמת זה תהליך כימי שגורם לשינוי בהתנהגות ולבדיקה מחודשת של המצב הקיים. השאלה היא מה עדיף, לבגוד בבת הזוג או להחליף אותה.

 

- רוב הגברים שעוזבים את הבית לא עוברים שום תהליך למידה. הם בסך הכל תופסים מודל צעיר בעשר שנים של אותה אישה שהם עזבו. זה נידון לכישלון.

 

- צריך לדעת ממי להתגרש לא פחות מאשר עם מי להתחתן. אחד מהדברים שאנשים לא יודעים לעשות כשהם מתחתנים הוא לשאול את השאלה הפשוטה "אבל מה יקרה אם זה לא יעבוד?".

 

- להיות גרוש בן 43 עם ארבעה ילדים זה יתרון. מבחינתך ומבחינת העולם, גמרת סיבוב ואתה יכול להתחיל מחדש. למדת דברים על מערכות יחסים ועל הורות, אתה רגוע ואתה אפילו לא בלחץ לעשות ילדים.

 

- חיזור בתל אביב הוא אנטיתזה מוחלטת לרגש. תתאפק לא להתקשר כי אם תתקשר זה יתקלקל, אל תגיד מה אתה מרגיש כי זה יתפוצץ וכן הלאה. זה מסביר למה יש כל כך הרבה אנשים בודדים בעיר הזאת. אם מישהו רוצה לשנות משהו בחייו האישיים הוא חייב לעזוב את העיר הזאת, שלא יודעת מה זה דיאלוג ודוגלת בשטחיות.

 

- ככל שגבר חושף פחות מול אישה, זה עובד יותר. ככל שהוא נפתח, מגלה ומשתף יותר, נשים מקבלות את זה כמובן מאליו ומאבדות עניין.

 

- אני לא יודע מה זה פמיניזם ולא מאמין בזה. אני מאמין ביכולות, והיכולות הנשיות מתאימות לדור הזה הרבה יותר מאשר היכולות הגבריות.

 

- התבטלות בפני כסף היא המחלה של האנושות. חייו של אדם שנכנס למסעדה עם כרטיס פלטינום לעולם יהיו קלים יותר מאלה של מי שנכנס אליה עם כרטיס רגיל.

 

- יש לאדם כמה וכמה רגשות מיותרים. למשל קנאה ושנאה.

 

- אין דבר מדהים יותר מלראות ילדים נולדים. הם מזכירים לך את עצמך בגילם וכל יום מלמדים אותך דבר חדש. בהסתכלות קצת יותר אגואיסטית, הם גורמים לך להבין שיהיה מי שיטפל בך כשתגיע שעתך.

 

- להיות "בן של" זה הקלה, אבל יש לזה גם משמעות כבדה. אם אתה משתמש בזה כבסיס שעליו אתה בונה, מייצר ומתפתח, קל לך יותר מאשר לאחרים. אם אתה אימפוטנט חסר כישרון שלא עושה שום דבר עם עצמו, זה לא יעזור לך בכלום.

 

- אין מה לפחד מהמוות. יש מה לפחד מתחושה של החמצה. לא הייתי רוצה לשכב על ערש דווי בגיל 80 ולשאול למה לא עשיתי מיליון דברים שרציתי. לכן חזרתי לנגן על גיטרה, לכן התגרשתי. לכן אני חי כמו שאני חי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
" אין מה לפחד מהמוות. יש מה לפחד מתחושה של החמצה"
צילום: ינאי יחיאל
מומלצים