שתף קטע נבחר

שלום לא מתמודד: "הליכוד - כמו הבעת' בסוריה"

מחטף, הצגה, מהלך לא-לגיטימי - כך מכנה סילבן שלום את הקדמת הפריימריז בליכוד. במילים קשות הוא תקף את נתניהו, הזכיר את רשימת האנשים שפרשו או עברו לקדימה וסיכם: אף אחד לא יגרש אותי מהבית שלי - הייתי לפניו ואשאר גם אחריו. ומי לדעתו צריך להנהיג את הליכוד? "ביבי ופייגלין יתמודדו - ושהטוב מביניהם ינצח". אנשי נתניהו בתגובה: "תירוצים עלובים של מי שחשש מתבוסה"

"מה שקורה היום בליכוד זו הצגה נוסח משטר הבעת' של סוריה" - במילים חריפות אלו תוקף היום (ב') ח"כ סילבן שלום את יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, בעקבות החלטתו להקדים את הפריימריז. "המהלך שמתכנן ביבי זה לא בחירות, לא פריימריז, אלא מחטף שאליו אינני יכול להיות שותף. זהו מהלך לא-לגיטימי מבחינה ציבורית ולא לגיטימית מבחינה עניינית".

 

"היום יכולה הייתה להיות שעתו הגדולה של הליכוד. יכולנו ללכת למערכת בחירות קצרה הוגנת ושוויונית", אמר שלום במסיבת עיתונאים שכינס בבית סוקולוב בתל-אביב, בה הודיעה כי לא יתמודד הפעם על ראשות הליכוד. "מדובר בהצגה בהליך שהוא מעין פריימריז, לכן אינני יכול להתמודד. ההתמודדות הקרובה בתוך הליכוד תהיה בין ביבי לפייגלין, ושהטוב ביניהם ינצח".

 

"השיקול האישי אינו מכריע", הבהיר שלום. "אם היה לי שיקול אישי, הייתי נענה לפנייתו של שרון להצטרף אליו כאשר הקים את 'קדימה' והייתי נענה גם לפניות רבות של אחרים. אבל הליכוד הוא ביתי".

 

"הבחירות לראשות הליכוד הן גם הבחירות לראש הממשלה הבא. מערכת הבחירות חייבת להיות הוגנת, שוויונית ותקינה, שבה מקיימים דיון נוקב על אידיאולוגיה, על דרך, על רעיון ועל חזון. במערכת בחירות אמיתית צריך ללכת לבוחרים, להציב אג'נדה ולתת לבוחר לומר את דברו. דבר זה לא ניתן לעשות בתקופה קצרה, בטח לא בחודשי הקיץ כאשר שני מיליון ישראלים נמצאים בחופשות". 

 

"הכוחניות הזאת היא מכשול בדרך הליכוד", הזהיר שלום והזכיר: "היא שהביאה אותנו לתוצאה הנמוכה ביותר פעמיים בראשותו של ביבי. פעם אחת 19 מנדטים ופעם שנייה 12 בלבד. ואני

שואל היום את ביבי - אתה רוצה לגרש עוד מישהו מהליכוד? האם אתה רוצה לגרש גם אותי מהליכוד? אף אחד, גם לא ביבי, לא יגרש אותי מהבית שלי. הייתי כאן לפניו ואני אשאר בליכוד גם אחריו". 

 

"כבר בימים האחרונים אנו רואים שהליכוד יורד בסקרים", סיכם ח"כ שלום. "שוב הרגש גובר על ההגיון. שוב הפאניקה גוברת על שיקול הדעת. גבירותיי ורבותיי, היום שולטת הכוחניות. אותה כוחניות שגרמה לגירושם של רבים מהליכוד - בני בגין, דן מרידור, יצחק מרדכי, דוד לוי, רוני מילוא, אריאל שרון, צחי הנגבי, שאול מופז ועוד ועוד ועוד".

 

מקורבי נתניהו אמרו בתגובה: "שלום הסביר את החלטתו באמצעות תירוצים עלובים של מי שעמד לספוג תבוסה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הייתי יכול עם שרון: שלום
צילום: ניב קלדרון
תירוצים עלובים: נתניהו
צילום: יואב גלאי
מומלצים