שתף קטע נבחר

57% מהחרדים: חוששים מחזרה בשאלה בחופש

רוב ההורים מפחדים שהשעמום ידרדר את הנוער לסמים, החרדים מוטרדים יותר מנטישת הדת, וכולם מסכימים: יש דברים מאיימים יותר מגלישה לאתרי פורנו. עוברים את הקיץ בשלום? סקר ynet-גשר

החופש הגדול בעיצומו, חופשת "בין הזמנים" החרדית מתקרבת, וההורים מודאגים מהיעדר המסגרת. מה יעשו בני הנוער עם ריבוי ה'שעות המתות'? הסקר השבועי של ynet יהדות ועמותת גשר מגלה: 64% מהציבור חוששים מצריכת סמים ואלכוהול, ו-57% מהחרדים מפחדים יותר מחזרה בשאלה.הסקר נערך על ידי מכון "מותגים" בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת דוברת העברית בישראל.

 

 

בתשובה לשאלה "מה אתה מפחד שיקרה לילדיך בחופשה", השיבו 64% מכלל הנשאלים כי הסמים ואלכוהול הם האיום הגדול ביותר, 14% חוששים יותר מגלישת הילדים לאתרי אינטרנט המיועדים למבוגרים, 12% מוטרדים מצפייה מוגזמת בטלוויזיה ו-10% בלבד משינוי השקפת העולם ביחס לדת. נציין כי התשובות שסיפקו כלל הנשאלים זהות כמעט לחלוטין לאלה שמסרו ההורים שביניהם.


חופש זה כאן (צילום: ניב קלדרון) 

 

פילוח להגדרות דתיות מלמד כי הנשאלים החרדים חוששים יותר מאחרים משינוי אורח החיים הדתי. 57% מהם השיבו כך, לעומת 20% שמוטרדים דווקא מצריכת סמים ואלכוהול. החשש מהסמים בולט גם בקרב הדתיים (55%), וציבור זה גם ער יותר מהאחרים לסכנה שבגלישה לאתרי מבוגרים ובצפיית היתר בטלוויזיה.

 

מניתוח נוסף של הנתונים עולה כי הנשים חוששות פחות מהגברים מצריכת סמים ואלכוהול (68% מהאבות ו-55% מהאמהות), אך מודאגות יותר מהם מכל אחד מהתרחישים האחרים.

 

שושי בקר, מנכ"לית "גשר - מפעלים חינוכיים", אמרה בתגובה: "הסקר מוכיח שכיום גם הדתיים והחרדים מבינים שילדיהם חשופים לסכנת הסמים ואינם מוגנים ממנה". לדבריה, הפיתרון הוא בהעסקת המתבגרים, חיזוק זהותם, מתן מענה לדאגותיהם והענקת התחושה הכללית שיש להם אוזן קשבת בבית. "לכל היהודים בישראל ישנן דאגות דומות", אמרה בקר, "ולכן עלינו להקים תכנית להתמודדות משותפת ולמלא אותה בתוכן ובאחריות".  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מפלג סמים ימ"ר ת"א
הפחד הגדול. סמים
צילום: מפלג סמים ימ"ר ת"א
חשש מ"שינוי באורח החיים"
צילום: חיים צח
מומלצים