שתף קטע נבחר

11 פצצות מרגמה נחתו היום בנגב המערבי

משעות הבוקר ירו פלסטינים לעבר מעבר כרם שלום שלושה מטחי פצמ"רים. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לשני מבנים. הירי החל סמוך לשעה 11:00 ונמשך אחר הצהריים. בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי החליטו לירות כדי לטרפד את פתיחת המעבר

הירי מרצועת עזה לעבר ישראל נמשך: 11 פצצות מרגמה נחתו בנגב המערבי החל משעות הבוקר (יום ג'), לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לשני מבנים.

 

סמוך לשעה 15:15 ירו פלסטינים מרצועת עזה שלוש פצצות מרגמה לעבר הנגב המערבי, הפצצות נפלו בשטחים פתוחים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. כמה שעות קודם לכן נורו שלוש פצצות מרגמה לעבר הנגב המערבי. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. הירי החל סמוך לשעה 11:00, אז נורו חמש פצצות מרגמה לעבר אזור מעבר כרם שלום. לא דווח על נפגעים, אך נזק קל נגרם לשני מבנים.

 

ברשות הפלסטינית אומרים כי הירי לעבר מעבר כרם שלום נועד למנוע את פתיחת המעבר. בארגונים הפלסטינים, ובראשם החמאס הג'יהאד האיסלאמי וועדות ההתנגדות העממית, הודיעו כי המעבר היחיד המוכר מבחינתם הוא מעבר רפיח והוא חייב להמשיך לפעול כמעבר פלסטיני מצרי. לדבריהם, במעבר כרם שלום תינתן שליטה לישראל להחליט מי נכנס לרצועת עזה ומי לא. כלומר, הפלסטינים יאבדו סממן של ריבונות. לכן בימים האחרונים הגבירו הארגונים הפלסטינים את ירי הרקטות והפגזים לעבר המעבר. הג'יהאד האיסלאמי והחמאס טוענים כי הם ירו 20 פצצות מרגמה לעבר המעבר.

 

בחמאס מאשימים את הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן) וממשלתו כי הם מטרפדים את פתיחת מעבר רפיח כדי להכביד על האוכלוסיה ברצועה ולגרום לזעם נגד החמאס. הארגונים השונים השמיעו בימים האחרונים איומים ולפיהם אם לא תיפתר סוגיית מעבר רפיח הם יפרצו את המעבר בכוח.

 

ירי ללא הפסקה

גם אתמול ירו הפלסטינים כחמישה מטחים של פצצות מרגמה ורקטות קסאם לעבר הנגב המערבי. בכל הארועים לא היו נפגעים או נזק. הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות לכמה מהמטחים. 

 

ביום ראשון ירו הפלסטינים חמש רקטות קסאם מצפון רצועת עזה לעבר הנגב המערבי. ארבע מהרקטות נחתו בשטחים פתוחים סמוך לשדרות ורקטה נוספת נחתה סמוך למכללת ספיר. נזק נגרם למבנה בשטח המכללה, אך לא היו נפגעים. אנשי פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, נטלו אחריות לירי הרקטות.

 

אתמול ביקר בשדרות ראש ממשלת איטליה, רומנו פרודי, כדי לבחון מקרוב את הירי המתמשך על יישובי הנגב המערבי. פרודי שאל שלוש פעמים את ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, כאילו אינו מאמין: "5,000 קסאמים ופצצות נפלו על שדרות ועוטף עזה. קשה לראות את הסבל היום-יומי של התושבים כאן. זאת דרך בלתי אפשרית לחיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
פגיעת פצמ"ר בנגב. ארכיון
צילום: אמיר כהן
מומלצים