שתף קטע נבחר

שר המשפטים ממליץ: בלומנטל לא תשב בכלא

חברת הכנסת לשעבר, נעמי בלומנטל, נדונה לשמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה במתן שוחד בפרשת "סיטי טאואר". על-פי המלצת שר המשפטים, דניאל פרידמן, חודשיים מתוך העונש יומרו למאסר על-תנאי. בלומנטל תרצה חצי שנת עבודות שירות

שר המשפטים, דניאל פרידמן, ממליץ אמש (יום ד') רשמית לבטל את תקופת המאסר בפועל שנגזרה על חברת הכנסת לשעבר, נעמי בלומנטל. הוא העביר את המלצתו לנשיאת המדינה בפועל, דליה איציק. ממשפחת בלומנטל נמסר בתגובה: אנחנו שמחים ומברכים על המלצתו של שר המשפטים". המלצת פרידמן פורסמה לראשונה בחודש שעבר ב"ידיעות אחרונות". 

 

בית המשפט גזר על בלומנטל שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה במתן שוחד בפרשת ה"סיטי טאואר". חודשיים מתוך שמונת חודשי המאסר בפועל יומרו למאסר על-תנאי, ואילו את ששת חודשי המאסר בפועל תרצה בעבודות שירות.

 

בהודעה שפורסמה אמש מטעם שר המשפטים, נכתב: "באשר לטענה שעלולה להישמע שהגב' נעמי בלומנטל זכתה ביתרון מחמת היותה אשת ציבור שמילאה תפקידים ציבוריים, ראוי להבהיר שלא כך הדבר. ההמלצה מושתתת על שיקולים ענייניים בלבד. בקשות החנינה המגיעות לשר הן כמעט ללא יוצא מן הכלל בקשות של אנשים אשר כלי התקשורת לא מגלים בהם עניין ושהציבור לא שמע את שמם ואיננו יודע מי הם. במקרים אחדים המליץ השר על הקלה בעונש במידה שאינה נופלת, ופעמים אף עולה, על זו שניתנה לגב' נעמי בלומנטל".

 

השר צירף שתי דוגמאות: "בן מיעוטים שנדון לשנת מאסר בפועל והשר המליץ ביום 10.4.07 להמיר את המאסר בפועל בשישה חודשי עבודות שירות ובשנת פיקוח של שירות המבחן. אדם מבוגר שנדון לשמונה חודשי מאסר בפועל והשר המליץ ביום 3.5.07 להמיר את העונש בחודש אחד של עבודות שירות".  

 

האם דליה איציק תכריע

מנכ"ל הכנסת ובית הנשיא, אבי בלשניקוב, מסר כי "התיק יועבר בבוקר על-פי הנוהל המקובל למחלקת החנינות בבית הנשיא להמשך הטיפול בבקשה". ההערכה היא שאיציק תעניק חנינה לבלומנטל בתום ההליך הפרוצדורלי. עם זאת, כהונתה של איציק מסתיימת ביום ראשון בערב - עת השבעתו של הנשיא הנכנס, שמעון פרס. ייתכן שהיא תעדיף שלא להכריע בנושא כדי שהענקת החנינה לא תצטייר כמחטף בימיה האחרונים כנשיאת המדינה בפועל.

 

לפני חודשיים הגישו ילדיה של בלומנטל בקשת חנינה לדליה איציק. בבקשת החנינה כתבו: "אמא נענשה די. כמה אדם יכול עוד לסבול?! אמא מצויה בפתחה של שנת האבל, עומד מולה הקשה מנשוא - החיים בלי בן-זוגה וחברה לחיים, אהבתה הגדולה מזה כארבעים שנה. לפני מספר ימים איבדנו את אבא שלנו - דמות כה חמה, חזקה, דומיננטית ואהובה. נשארנו עם אמא, שהיא כעת גזע משפחתנו. אפילו המחשבה שאמא תישלח לכלא היא בלתי נתפסת עבורנו".

 

קדם למכתב קמפיין ציבורי שניהלו מקורביה של חברת הכנסת. שיאו של המהלך היה מכתב ששלח נשיא המדינה החמישי, יצחק נבון, לדליה איציק בבקשה להקל בעונשה של בלומנטל ולקצרו משמונה חודשי מאסר בפועל לעבודות שירות.


פורסם לראשונה 11/07/2007 20:18

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ומורן ראדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
תצא בלי מאסר. בלומנטל
צילום: ניב קלדרון
שיקולים ענייניים בלבד. פרידמן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים