שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עשרות עולים מאתיופיה קיימו בר-מצווה בכותל

  50 נערים ונערות, שהגיעו לארץ לפני כשנה מאתיופיה, ומתגוררים במרכז קליטה בחיפה, ציינו אתמול ברחבת הכותל המערבי את בר ובת המצווה

  המועצה הציונית בישראל קיימה אמש (ה') ברחבת הכותל המערבי טקס בר ובת מצווה ל-50 נערים ונערות, שהגיעו לארץ לפני כשנה מאתיופיה, ומתגוררים במרכז קליטה בחיפה. 


  תפילין - בכותל (צילום: ששון תירם)

   

  הנערים הניחו תפילין ברחבת הכותל המערבי וההתרגשות ניכרה על פניהם. מנכ"ל המועצה הציונית בישראל, משה בן עטר, ציין כי המועצה הציונית בישראל רואה בחינוך את המכשיר החברתי החשוב ביותר לעיצוב פניה של החברה הישראלית – ומכאן חשיבותו של הטקס ברחבת הכותל המערבי. בן עטר: "המועצה הציונית בישראל חרתה על דגלה לחזק את היסודות הציוניים של החברה הישראלית, להגביר את זיקתה לעולם היהודי ולטפח את החינוך היהודי. אנו עושים ונעשה הכול כדי לסייע בקליטתם של עולים חדשים, ובכללם עולי אתיופיה".

   

  המועצה הציונית בישראל היא תנועה ציונית ישראלית העוסקת בהעמקת אופיה היהודי ציוני של ישראל. המועצה היא זרוע הפעולה המרכזית של ההסתדרות הציונית העולמית בישראל. זוהי מסגרת התנדבותית, כלל ישראלית, ציונית ועל מפלגתית הכוללת בתוכה נציגי ארגונים ומוסדות שונים בישראל, נציגי רשויות מקומיות, תנועות נוער, מוסדות חינוך, ארגוני נשים, ארגונים כלכליים, סופרים ואנשי הגות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תמונה קבוצתית
  צילום: ששון תירם
  מומלצים