שתף קטע נבחר

פסטרמה כפרית של עוף טוב הוסרה מהמדפים - חשש לחיידק ליסטריה

במסגרת דיגום שגרתי שנערך על ידי שירות המזון של משרד הבריאות, נמצא החיידק בפסטרמה כפרית ממפעל עוף טוב ב-3 מוצרים בעלי תאריך תפוגה לתאריכים: 22.7, 4.8, 18.8. משרד הבריאות: "הציבור מתבקש לא לצרוך פסטרמה כפרית מתוצרת מפעל עוף טוב"

משרד הבריאות הורה הערב (ה') להוריד מהמדפים את "פסטרמה כפרית" של עוף טוב בשל חיידקי ליסטריה שנתגלו בחלק מהמוצרים.

   

ממשרד הבריאות נמסר הערב: "במסגרת דיגום שגרתי שנערך על ידי שירות המזון, נמצא החיידק בפסטרמה כפרית ממפעל עוף טוב ב-3 מוצרים בעלי תאריך תפוגה לתאריכים: 22.7, 4.8, 18.8. לאור זאת היצרן נדרש להפסיק את הייצור ולבצע החזרה יזומה של המוצר. הציבור מתבקש לא לצרוך פסטרמה כפרית מתוצרת מפעל עוף טוב". יחד עם זאת ביקשו במשרד הבריאות להדגיש כי מפעל עוף טוב פועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

במשרד הבריאות הוסיפו כי לפי הודעת מנכ"ל חברת עוף טוב מוטי גולברג, שבידיהם "בהליך הייצור של פסטרמה כפרית קיים חשש להימצאות חיידקי ליסטריה. לאור האמור וכדי למנוע פגיעה בריאותית אפשרית מתבקש ציבור הצרכנים אשר רכש את המוצר שלא להשתמש בו, להחזירו בהקדם האפשרי למרכול ממנו נרכש ולקבל תמורתו זיכוי כספי או מוצר חלופי לפי בחירתו. החברה מבקשת להודיע לכלל לקוחותיה כי לא קיים כל חשש לגבי כל שאר המוצרים ממגוון המוצרים של החברה".

 

חיידק הליסטריה מונוציטוגנס הוא חיידק אלים ומסוכן במיוחד לנשים הרות, ועלול לגרום להפלות. החיידק מסוכן גם לקשישים,לתינוקות ולחולים בעלי מערכת חיסון מוחלשת, למשל אנשים המצויים בטיפול כימותרפי או חולים במחלות כרוניות. למרות זאת, הבהירו במשרד הבריאות כי סיכויי ההדבקה בחיידק קטנים גם למי שצרך מוצר נגוע וכי וקיימים אמצעים טיפוליים להתמודדות עם החיידק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסטרמה כפרית יורדת מהמדפים
מומלצים