שתף קטע נבחר

השם הוא אוליבייה, לורנס אוליבייה

האם שחקן התיאטרון והקולנוע המוערך, לורנס אוליבייה, היה סוכן בריטי? העיתון הבריטי "סנדיי טלגרף" חשף היום (א') כי התפקיד הגדול ביותר שמילא לורנס אוליבייה בחייו לא היה הנרי החמישי, לורד נלסון או הדוכס מוולינגטון.

 

לטענת מייקל מן, מחבר הספר "לורד לארי", הביוגרפיה החדשה של השחקן המהולל, התפקיד הגדול ביותר שגילם אוליבייה - תפקיד שלא היה ידוע עד היום - היה התפקיד שמילא כמרגל בשירות הוד מעלתו.

 

העיתון דיווח  כי ב-1940, לאחר שכבר כבש לבבות מצידו השני של האוקיאנוס האטלנטי בזכות התפקידים שמילא בסרטים "אנקת גבהים" ו"רבקה", גייס שגריר בריטניה בארה"ב, לורד לותיאן, את הלורד אוליבייה ליחידת המבצעים המיוחדים (SOE).

 

בראיון ל"סנדיי טלגרף", אמר מן כי "ווינסטון צ'רצ'יל גייס את מפיק הקולנוע אלכסנדר קורדה, כדי שיקים בארצות הברית משרדים, שהיו כיסוי לשירותים החשאיים MI5 והיחידה למבצעים מיוחדים (SOE). מאוחר יותר, גייס קורדה את אוליבייה, כדי שיעבוד בשירות ה-SOE".

 

על אוליבייה הוטלה המשימה לגייס את תמיכת ארה"ב למלחמתה של בריטניה בגרמניה הנאצית. אילו היה נתפס, היו השלטונות האמריקנים כולאים את אוליבייה - וחבריו מאמינים כי אילו הגרמנים היו יודעים על מעלליו, היו עושים הכל כדי לעצור אותו, ולא בוחלים באמצעים. בינתיים, עמיתיו הבריטים של אוליבייה כינו אותו מוג לב, מאחר שנשאר בהוליווד במהלך מלחמת העולם השנייה, ולא חזר ללונדון המופגזת. תפקידו של אוליבייה היה לסייע להכשיר את הלבבות באמריקה בתחילת ימי המלחמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
בשירות הוד מעלתו
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים