שתף קטע נבחר

בכיר סיני: קשה לצנזר את האינטרנט

סגן השר לענייני מידע מודה כי הממשלה הסינית מתקשה למנוע זליגת מידע שלילי אודותיה בגלל טכנולוגיות תקשורת כמו אינטרנט וסלולר, אך הפיקוח ההדוק נמשך

בכיר בממשלה הסינית מודה כי האינטרנט, טלפונים סלולריים וטכנולוגיות אחרות מקשים על מנהיגיה הקומוניסטיים של המדינה לחסום חדשות שהן רואים כ-"שליליות". "הוכח באופן קבוע כי חסימת מידע היא דרך ללא מוצא", ציטט היומון הממשלתי את וואנג גאוגי'נג, סגן השר לענייני מידע.

 

וואנג אמר כי הממשלה הסינית צריכה להיות שקופה יותר בפעולותיה ותיאר חלק מאנשיה כ"נאיביים", בהניחם כי יוכלו לחסום מידע המזיק להם. עוד גילה גאוגי'נג ליומון כי דוברי הממשלה מאמינים כי ניתן להשתיק 90 אחוז מהמידע השלילי, בזמן שרק עשרה אחוזים ייחשפו על ידי התקשורת.

 

גאוגי'נג הביא כדוגמה שערוריה של עבדות בשני מחוזות סיניים, בהם השלטון המקומי העביד בפרך אלפי אנשים וסירב להכיר בבעיה עד שקרובי הקורבנות פרסמו את הפרטים הקשים באינטרנט. גאוגי'נג הביא זאת כדוגמה על איך יש באמת להגיב למידע שלילי, במקום לנסות לטייח אותו. "הסתרת המידע מזרקורי התקשורת עד שהסקנדל הגיע לחשיפה מלאה בצבור, הותיר את הממשלה המקומית במצב מאוד פגיע", ציטט העיתון את גאוגי'נג.

 

"אויבת האינטרנט"

עוד אמר סגן השר כי הממשלה המרכזית מחויבת לשקיפות, לאחר שהכירו בעובדה כי טכנולוגיות התקשורת החדשות מקשות על פקידי הממשלה להסתיר מידע לא מחמיא.

 

מנגד, ארגון "עיתונאים ללא גבולות", כינה את הממשלה הסינית "אויבת האינטרנט". בדו"ח השנתי של הארגון, שפורסם בחודש פברואר, נטען כי הסינים מובילים מגמה של משטרי דיכוי ברחבי העולם לצנזר את הרשת.

 

כחיזוק לדברי הארגון, ובניגוד לדבריו של סגן השר וואנג, הודיע נשיא סין הו ג'ינטאו בנאומו בינואר האחרון כי הממשלה הסינית תמשיך את הפיקוח ההדוק על האינטרנט, כפי שהיא נוהגת בכלי תקשורת אחרים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא סין, הו ג'ינטאו בקריקטורה
צילום: איי אף פי
מומלצים