שתף קטע נבחר

צילום: דלית שחם

האוסף המורכב של ירון זילברברג ורן עובדיה

זילברברג ועובדיה אוספים כבר שנים דמויות של רובוטריקים והם עמוסים בים של אינפורמציה על הדמויות שמשנות צורה. ומה עושה להם התחביב? "מרגיע, מלבב ועושה טוב על הלב"

הסרט "רובוטריקים" החזיר רבים אל מחוזות ילדותנו, כאשר לא היו כבלים ונאלצנו לינוק את התכנים מהערוצים הבודדים שהיו.

 

"סדרת הרובוטריקים החלה את שידוריה בארה"ב בשנת 1984 (בישראל בשנת 1986) והיו אמורים להיות משודרים רק שלושה פרקים שישמשו כפרסומת לצעצועים החדשים בשיתוף פעולה בין חברות הסברו האמריקאית וטאקרה היפנית", מספר ירון זילברברג, שאוסף את הדמויות מתחילתן ומתגלה כאנציקלופדיה בכל הקשור לנושא.

 

 

לדבריו, "עקב ההצלחה של שלושת הפרקים הללו, החליטו להמשיך ולעשות עונה שלמה כשבפרק האחרון שוב העלילה היתה אמורה להסתיים, אבל בגלל שנוצרו עוד דמויות - המעריצים דרשו – וקיבלו עוד שלוש עונות וסרט מצויר באורך מלא."

 

כשלוש שעות לפני מועד הצילום הגיע לביתו של זילברברג רן עובדיה, כדי שיוכל להרכיב את הדמויות שהביא כדי שיצולמו לכתבה. "זו התרפיה שלי. גם ההתעסקות וההרכבה, וגם פשוט לצפות בדמויות ולראות אותן כל פעם בצורה שונה", הוא אומר

 

ואל לכם לטעות - אם מישהו חושב שהדמויות הן צעצועים, והאספנים הם סתם אנשים משועממים - נכונה לו טעות מרה: אישית ישבתי ושתיתי בצמא את המידע שהשניים הרעיפו עלי בזמן שידיהם הפכו מכוניות לרובוטים ולשאר צורות שונות: "פעם הדמויות היו מאוד פשוטות", מסביר ירון, "אבל כיום הן מגיעות עם ספר שלם של הוראות הרכבה ושינוי צורה- תהליך שיכול לקחת עד שעה וחצי והוא כולו הנאה צרופה".

 

ההתעסקות עם כל החלקים הזכירה את הקובייה ההונגרית המפורסמת, ולו בגלל המורכבות של הפיכת "מגטרון" לאקדח אוטומטי בעל כוונת אופטית. אבל זה היה כאין וכאפס למעיין המתגבר של האינפורמציה ש"ירו" בי השניים: "אחרי שנגמרה הסדרה הראשונה שנקראת גם הדור הראשון, או בקיצור G1 שהיתה אמריקאית, יצאו עוד מספר סדרות יפניות שפחות או יותר המשיכו את העלילה", מספרים המומחים. "צצו הרבה דמויות חדשות שפנו לקהל ילדים, ובסוף שנות ה-90 בקנדה הוציאו שתי סדרות נוספות".

 

לדבריהם, אחרי תקופה מאוד ארוכה שלא היו סדרות רובוטריקים שראו בהן רובוטים שהופכים לרכבים, החליטו היפנים בשיתוף עם האמריקאים להוציא מספר סדרות חדשות שהאחרונה ביניהן הסתיימה לפני שנה. ועכשיו יש לנו גם את הסרט".

 

וזה היה על קצה המזלג. מי שרוצה ללמוד יותר מוזמן להיכנס לפורום הרובוטריקים הישראלי,  ובסוף אוגוסט להגיע לכנס הרובוטריקים השנתי.

 

המייל של ירון לפרטים נוספים: robotrik@gmail.com

 

יש לכם אוסף מעניין ואתם רוצים לפרסם אותו? שילחו מייל עם הפרטים שלכם לאי מייל: money@y-i.co.il - ואם המערכת תמצא בכך עניין, ניצור עימכם קשר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים