שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

    "ביקור התזמורת" מועמד ל-13 פרסי אופיר

    הוכרזו המועמדים לפרסי האקדמיה: סרטו של ערן קולירין מוביל עם 13 מועמדויות. עוד מועמדים: "בופור", "חופשת קיץ", "מדוזות" ו"נודל"

    "בופור", "ביקור התזמורת", "חופשת קיץ", "מדוזות" ו"נודל" הם הסרטים המועמדים לפרס אופיר בקטגוריית הסרט העלילתי. המועמדויות לפרסי האקדמיה הוכרזו היום (ג') במסיבת עיתונאים שבה נחשפו העולים לשלב הגמר בתחרות פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2007.

     

    "ביקור התזמורת", שזכה להצלחה גדולה בפסטיבל קאן האחרון, מוביל את הרשימה עם 13 מועמדויות, ולמעשה מועמד בכל קטגוריה אפשרית. הסרטים "בופור", "נודל" ו"מדוזות" (זוכה פרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן) גרפו כל אחד עשר מועמדויות מתוך ה-13.

     

    הסרט העלילתי שיזכה בפרס האקדמיה הוא גם הסרט שייצג את ישראל בתחרות האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. טקס הענקת פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יתקיים ב-20 בספטמבר במשכן לאומניות הבמה בתל-אביב, וישודר בערוץ 2. בטקס יוענק פרס על מפעל חיים בתחום הקולנוע למפיק איציק קול ז"ל שהלך לעולמו לפני כשבועיים.

     

    המועמדים בקטגוריות המרכזיות:

     

    הסרט העלילתי הטוב ביותר:

    1. "בופור" - מפיקים: דוד מנדיל, דודי זילבר

    2. "ביקור התזמורת" - מפיקים: אילון רצ'קובסקי, אהוד בלייברג, יוסי עוזרד, קובי גל-רדאי

    3. "חופשת קיץ"- מפיק: אייל שיראי

    4. "מדוזות" - מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, יעל פוגל

    5. "נודל" - מפיקים: אסף אמיר, יואב רועה

     

    הבמאי הטוב ביותר:

    1. יוסף סידר - "בופור"

    2. ערן קולירין - "ביקור התזמורת"

    3. אתגר קרת, שירה גפן - "מדוזות"

    4. איילת מנחמי - "נודל"

    5. צחי גראד - "תנועה מגונה"

     

    השחקן הראשי הטוב ביותר:

    1. אושרי כהן - "בופור"

    2. ששון גבאי - "ביקור התזמורת"

    3. לירון לבו - "זרים"

    4. אסי דיין - "חופשת קיץ"

    5. גל זייד - "תנועה מגונה"

     

    השחקנית הראשית הטובה ביותר:

    1. רונית אלקבץ - "ביקור התזמורת"

    2. אניה בוקשטיין - "הסודות"

    3. שרה אדלר - "מדוזות"

    4. מילי אביטל - "נודל"

    5. קרן מור - "תנועה מגונה"

     

    שחקן המשנה הטוב ביותר:

    1. סאלח בכרי - "ביקור התזמורת"

    2. אדיר מילר - "הסודות"

    3. צחי גראד - "מדוזות"

    4. יפתח קליין - "נודל"

    5. אשר צרפתי - "תנועה מגונה"

     

    שחקנית המשנה הטובה ביותר:

    1. רינת מטטוב - "ביקור התזמורת"

    2. נטע גרטי - "החוב"

    3. מיכל שטמלר - "הסודות"

    4. זהרירה חריפאי - "מדוזות"

    5. ענת וקסמן - "נודל"

     

    התסריט הטוב ביותר:

     

    1. רון לשם, יוסף סידר - "בופור"

    2. ערן קלירין - "ביקור התזמורת"

    3. דוד וולך - "חופשת קיץ"

    4. שירה גפן - "מדוזות"

    5. איילת מנחמי, שמי זרחין - "נודל"

     

    הסרט התיעודי הטוב ביותר:

    1. "אמא חוזרת הביתה" - בימוי: לימור פנחסוב, מפיק: ירון כפתורי

    2. "החנויות של פעם" - בימוי: יואב גורפינקל, מפיקים: יואב גורפינקל, מעין קרת, דוד גורפינקל

    3. "מלון 9 כוכבים" - בימוי: עידו הר, מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי

    4. "מרגל השמפניה" - בימוי: נדב שירמן, מפיקים: אילון רצ'קובסקי, קובי גל-רדאי, יוסי עוזרד

    5. "שלוש פעמים מגורשת" - בימוי: אבתיסאם סאלח מראענה, מפיקות: ניצה גונן, תמנע גולדשטיין-חטב

     

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    "ביקור התזמורת". מוביל
    "מדוזות". עשר מועמדויות
    צילום: יוסי צבקר
    אושרי כהן, "בופור". מועמד לפרס השחקן
    אניה בוקשטיין, "הסודות". מועמדת לפרס השחקנית
    מילי אביטל ב"נודל". מועמדת לפרס השחקנית
    לאתר ההטבות
    מומלצים