שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חיזבאללה גייס ערביה-ישראלית שלמדה בירדן

  בחודש שעבר עצר השב"כ תושבת הצפון, אשר בעת לימודיה בעמאן התיידדה עם סוכנת חיזבאללה ונענתה להפצרותיה להתגייס לארגון. בין היתר היא הסכימה לקחת לביתה בישראל זיכרון הנייד וטלפון להעברת נתונים סודיים

  תושבת הצפון כבת 30, מואשמת בקשר עם סוכנת של ארגון החיזבאללה וסיוע לה. כתב האישום, אותו הגישה היום (ג') הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בחיפה, מתאר כיצד יצרה הסוכנת קשר עם הנאשמת, שכנעה אותה לשתף עימה פעולה והחלה בהליך גיוסה לארגון המחבלים השיעי.

   

  בשנים 2002-2003, בעת שלמדה רפואת שיניים בירדן, התיידדה הנאשמת עם סוכנת החיזבאללה אותה הכירה בעמאן. הסוכנת נהגה להגיע למעונות בהן התגוררה הנאשמת עם חברות ישראליות נוספות, ובשיחות עימן הביעה דעות איסלמיות קיצוניות בגנות ישראל והיהודים. בנוסף הפגינה הסוכנת בגלוי תמיכה בפעילות טרור נגד ישראל וניסתה לשדל את הסטודנטיות לסייע בביצוע פיגועי התאבדות.

   

  באוגוסט 2003, במהלך פגישה אישית בין הנאשמת לסוכנת, גילתה האחרונה כי היא סוכנת של החיזבאללה אשר תפקידה לגייס סוכנים שיסייעו לארגון בפעילותו. היא הציעה לנאשמת להצטרף לארגון ואמרה לה כי עיקר תפקידה יהיה בהעברת חפצים קטנים, דוגמת טלפון נייד וכרטיס זיכרון למחשב (דיסק און קי) לתוך ישראל, לשם העברתם לפעילים מקומיים של הארגון. בשלב זה נענתה פנייתה של הסוכנת בשלילה.

   

  חודשיים מאוחר יותר סיימה הנאשמת את לימודיה בירדן ושבה לישראל. הסוכנת פנתה אליה שוב בבקשה כי תחזיק עבורה בישראל זיכרון נייד למחשב השייך לה - אשר הועבר מטעמה מירדן - והוסיפה כי אנשים מטעמה יבואו לקחתו בארץ. על אף שהנאשמת ידעה באותה עת כי מולה ניצבת סוכנת של ארגון החיזבאללה, היא הסכימה על פי כתב האישום לקחת את הזיכרון הנייד לביתה, באחת הערים בצפון.

   

  בשתי הזדמנויות נוספות הסכימה הנאשמת להעביר טלפון נייד מירדן לישראל והמשיכה לשתף פעולה בהליך גיוסה. היא התעניינה בפרטי ההכשרה הצפויה לה ושמעה מהסוכנת כי יהיה עליה להיפגש עם איש קשר נוסף מטעם חיזבאללה, אשר יהיה אחראי על גיוסה ועל אימונה מטעם הארגון. בנוסף הסבירה הסוכנת לנאשמת פרטים שונים הקשורים בשמירה על סודיות ובדרך הרצויה לאיסוף מידע אודות בניינים (סימון פתחי יציאה וכניסה, פתחי מילוט ועוד) - כל זאת לטובת פעילותה העתידית.

   

  בשנים 2005-2007 הוסיפה הנאשמת ושמרה על קשר טלפוני עם הסוכנת, קשר אשר כלל שיחות רבות בין השתיים, בין היתר באמצעות האינטרנט.

   

  ב-30 ביוני השנה עצר השב"כ את הנאשמת בגשר אלנבי והיא הודתה בחקירתה כי הוצע לה להתגייס לחיזבאללה בעת שהותה בירדן. בפרקליטות מייחסים לנאשמת קיום ביודעין של מגע עם סוכנת חוץ של ארגון החיזבאללה ומתן שירות להתאחדות בלתי מותרת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  המטרה - גיוס ישראלית לחיזבאללה
  צילום: איי פי
  מומלצים