שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ערוץ ESPN מציג: ציד חיות כספורט

  בעקבות תלונות של צופים לא תשודר השבוע תוכנית המציגה מסעות ציד לשם שעשוע וספורט. ואולם, לטענת הערוץ, בשל מערך התוכניות המובנה שלו, אין אפשרות להוריד מהמסך את כל תוכניות הצייד המוצגות בו

  אוהבי החיות בישראל ודאי לא ישמחו לגלות שבערוץ ESPN משודרות על בסיס שבועי תוכניות המציגות ציד חיות בר כספורט. נחמה: תוכנית ציד כזאת, ששודרה בימי ראשון, תורד בשבוע הבא מהמסך בעקבות תלונות, ותוכנית ציד נוספת, שמשודרת מדי רביעי, לא תשודר היום בשל אותן תלונות, אבל כן תשודר בשבועות הבאים.

   

  במקום תוכנית הציד שהיתה אמורה להיות משודרת היום (ד') ב-18:15, ישודר בערוץ משחק בייסבול בין סנט לואיס לשיקאגו ששידורו התארך מ-3 ל-4 שעות. ועם זאת, התוכנית תשודר כרגיל בשבועות הבאים.

   

  התוכנית, שלפי לוחות המשדרים של ESPN שמה בעברית הוא: "תוכנית ציד", ובאנגלית היא נקראת: "Realtree Out Doors" מציגה מסעות ציד, הנערכים לשם שעשוע וספורט. בתוכנית נראה ציד צבאים וחיות אחרות באיזורים רבים בארה"ב ובקנדה. בין הפעולות הספורטיביות המוצגות בה: מארב לקאריבו קנדי בצפון קוויבק, מרדף אחר תרנגולי הודו בקנטקי וקטילת דובים שחורים באי ואנקובר.

   

  לפי הערוץ, תוכניות שהציגו ציד כספורט הורדו גם בעבר, עוד הרבה לפני שהגיעו התלונות, מתוך הפעלת שיקול דעת. למרות שבשידור תוכניות הציד הערוץ לא עובר על שום חוק מקומי, והספורט הזה חוקי בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם ונמצא תחת פיקוח עונתי, בערוץ מבינים שיש בשידור תוכנית כזאת טעם לפגם במדינה כמו ישראל שאינה תומכת בשעשועים ממן אלה. 

   

  אם כך, מדוע התוכנית שמשודרת בימי רביעי תמשיך להיות משודרת בישראל בשבועות הקרובים? לפי ESPN בשל מערך התוכניות המובנה של הערוץ אין כרגע אפשרות להפריד אותה מחבילת התוכניות שנרכשה לשידור באותו יום, חבילה הכוללת תוכניות דיג, הנחשבות פופולריות בקרב קהל חובבים אדוק. הערוץ מקבל את תכניו מ-ESPN האמריקאי ומהפיד הדרום אפריקאי שלו, ותכנון לוח המשדרים של ESPN ישראל נעשה לפי "בלוקים" של תוכניות שנרכשים לשידור יחד.

   

  לפי הערוץ, התוכנית של יום ראשון הורדה מלוח המשדרים משום שניתן היה לחסום באופן עצמאי את התוכניות שבחבילת השידור בה נכללה התוכנית. את חבילת השידור של יום רביעי יהיה קשה יותר לחסום בגלל תוכניות הדיג. עם זאת בערוץ מבטיחים שתוך חודשיים-שלושה גם תוכנית זו תורד מהאוויר, בעזרת יצירת מרווח זמנים בין תוכניות הדיג לתוכנית הציד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  ציד כלבי ים (אילוסטרציה)
  צילום: איי אף פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים