שתף קטע נבחר

חייל נתן את החוגר לאחותו שנסעה חינם ברכבת

החייל, לוחם מצטיין בצה"ל, רצה לסייע לבני משפחתו ולכן נתן את תעודת החוגר לאחותו על-מנת שזו תיסע בחינם ברכבת. בצה"ל לא אהבו את המחווה המשפחתית והורידו אותו לדרגת טוראי

שימוש אסור בתעודה: לוחם מצטיין בצה"ל, שהשתתף במלחמת לבנון השנייה, הורד לדרגת טוראי לאחר שמסר לאחותו את תעודת החוגר על-מנת שתיסע חינם ברכבת. בנוסף הוטל על החייל לבצע עבודות צבאיות במשך חודשיים והוא נקנס ב-2,000 שקלים.

 

לפני כמה שבועות הבחין מפקד גדוד בחטיבת כפיר, כי על-פי הרישומים שברשותו אחד הלוחמים בגדוד משתמש באופן חריג בתעודת החוגר בנסיעות ברכבת. בעקבות הגילוי נפתחה חקירת מצ"ח, במסגרתה נשאל החייל - מדוע הוא נוסע פעמים כה רבות ברכבת? יש לציין כי מאז חודש אפריל 2006 ועד ינואר 2007 נמשכו באמצעות תעודת החוגר כרטיסי רכבת בשווי 2,000 שקלים.

 

במהלך החקירה הודה החייל כי לא הוא זה שנסע ברכבת, אלא אחותו. הוא הסביר כי רצה לסייע לה לחסוך כסף, בשל המצב הכלכלי של משפחתו.

 

התביעה הצבאית דרשה לשלוח את החייל לכלא. לאחר דין ודברים שניהלה הסנגורית, סרן ריקי ישי, הוחלט למתן את כתב האישום שלא יישא רישום פלילי. כמו כן סוכם בין הצדדים כי החייל לא יקבל עונש מאסר בפועל.

 

בדיון שהתקיים בבית הדין הצבאי ביפו אמר נציג התביעה כי על אף כיעורה של העבירה בה הורשע הנאשם הסכימה התביעה להסדר הטיעון, בגלל העובדה שלנאשם אין עבר משמעתי והוא שירת כלוחם. כמו כן מדובר במעידה חד-פעמית. סרן ישי ציינה כי החייל לא ביצע את המעשה המיוחס לו על מנת לפגוע בצה"ל. לדבריה, החייל חשב כי לאור העובדה שאינו משתמש בשירותי הרכבת יוכל לתת את החוגר לאחותו כדי לסייע לה בשל מצבה הכלכלי. החייל עצמו אמר בבית הדין "היתה לי תקופה לא קלה, לא ישנתי כמה חודשים כי לא ידעתי מה יקרה איתי. אני ממש מצטער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים