שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נציג ישראלי בכנס המפיקים בסאנדאנס

  המפיק הישראלי יריב מוזר ישתתף בכנס המפיקים העצמאיים של מכון סאנדאנס שייערך ביוטה עם סרטו "המלחמה הראשונה שלי"

  מכון סאנדאנס לקולנוע עצמאי יארח את המפיק הישראלי יריב מוזר במסגרת כנס המפיקים העצמאיים הבינלאומי שיתקיים השבוע זו השנה ה-22 במרכז ביוטה, ארה"ב. מוזר יהיה הנציג הישראלי היחיד המשתתף השנה בכינוס שבין המשתתפים בו יהיו גם מייקל בארקר, נשיא ומייסד חברת סוני פיקצ'רז קלאסיק, בוב ברני נשיא חברת picturehouse, אימון בולס נשיא חברת מגנוליה פיקצ'רז, פולי כהן נשיאת חטיבת הסרטים העצמאית של וורנר ואחרים.

   

  במהלך הכנס יציג מוזר את הפרויקט "המלחמה הראשונה שלי", סרט שבו תעד את מלחמת לבנון השנייה בה השתתף כחייל מילואים. הפרויקט הקולנועי החדש, שהשתתף גם בכנס הקופרודוקציות לקולנוע דוקומנטרי שנערך במאי ועורר הדים רבים, נולד ב-28 ביולי 2006 כשהבמאי והמפיק קיבל צו 8 לשירות מילואים. "בהחלטה רגעית מתוך אינסטינקט כמעט, תפסתי את מצלמת הוידאו והכנסתי אותה לתרמיל", אומר מוזר, "לקחתי שרוך ושיפצרתי מעין לולאה למצלמה כדי שיהיה אפשר לתלות אותה על הצוואר לצד החגורה של הנשק ולהמשיך לתפקד. קראתי על קרבות בספרי היסטוריה בבית הספר ובמיוחד אהבתי לצפות בסרטי מלחמה. לעולם לא עלה בדעתי שיום יבוא ואני אהיה חלק מסצינה כזאת. במצלמה שלי תיעדתי את שדה הקרב. הייתי שם בתפקיד עם אחריות ברורה ורק אחר כך יכולתי לצלם. ניסיתי להתבונן, לשאול שאלות. הפעלתי את המצלמה כי הרגשתי שרק דרכה יכולתי לעכל את מה שראיתי מול עיניי".

   

  מוזר תעד חיילים שיצאו מלבנון וכאלה שבדרך להיכנס וחודשים אחרי שהמלחמה נגמרה המשיך לצלם את האנשים ששירתו איתו בגדוד, אלה שעקב אחריהם במשך המלחמה, אלה שפגש באופן מקרי בשוטטות ופניהם נצרבו בזיכרונו והפכו מאוחר יותר לגיבורי הסרט שערכה יעל פרלוב.

   

  הכנס במכון סאנדאנס ייפתח ביום חמישי ויימשך ארבעה ימים בהם ייערכו פאנלים בהשתתפות אנשי מקצוע מכל העולם. סרטו של מוזר, שהופק בתמיכת קרן רבינוביץ', יוקרן בערוץ 8 ביום פרסום הדו"ח המלא של ועדת וינוגרד.

   

  לאתר הכנס

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "המלחמה הראשונה שלי". החלטה רגעית
  צילום: עומר מסינגר
  לאתר ההטבות
  מומלצים