שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ילדה פלסטינית נהרגה בעימות; איש לא יואשם
  עביר אראמין, בת 10, נהרגה בינואר השנה כשיצאה עם חברות מבית-ספרהּ בענתא שמצפון לירושלים. היא נקלעה לעימות בין מפגינים לשוטרי מג"ב. ארגון "יש דין" ועדי ראייה סיפרו כי הילדה נפגעה כאשר שוטרים כיוונו את נשקם אל הילדה. תוצאות הנתיחה שלאחר המוות עמדו במרכז המחלוקת. התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות

  פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (ג') כי החליטה לסגור את תיק החקירה בעניין מותהּ בינואר השנה של הילדה עביר אראמין (10) מהכפר ענאתה מצפון-מזרח לירושלים. אראמין נהרגה כשיצאה עם חברותיה מבית הספר ונקלעה לעימות בין מפגינים לכוח של משמר הגבול. הפרקליטות הודיעה למשפחת ההרוגה שתיק החקירה נסגר "בשל חוסר ראיות מספיקות".

   

  תזכורת: מלחמת הפתולוגים - ממה נהרגה עביר?

   

  לטענת ארגון זכויות האדם "יש דין", עדי ראייה סיפרו כי הילדה נפגעה כאשר שוטרי מג"ב כיוונו את נשקם אל הילדה, סמוך לבית הספר לבנות בכפר. יומיים לאחר מכן מתה מפצעיהּ.

   

  לבקשת משפחת אראמין וארגון "לוחמים לשלום" - שבו חבר אביה של עביר,באסם - החל "יש דין" לתחקר את נסיבות האירוע. היועץ המשפטי של הארגון, עו"ד מיכאל ספרד, מונה לייצג את משפחת אראמין מול הרשויות הישראליות.

   

  "אנו עוקבים זה יותר משנתיים אחר חקירות מחוז שומרון ויהודה בעבירות של ישראלים כלפי פלסטינים", אמרו ב'יש דין'. "לפי מחקר שעשינו, יותר מ-90 אחוז מהחקירות של המחוז נוחלות כשלון. העובדה שבמקרה זה המשטרה חקרה את עצמה, אינה תורמת לתחושה כי החקירה היתה שלמה וממצה".

   

  עו"ד ספרד: "4 שוטרי מג"ב נכנסו בלי שום סיבה לכפר, ירו לכל עבר והרגו ילדה בת 10. לא ננוח ולא נשקוט עד שהאחראי למותהּ של עביר ייענש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תמונתה של אראמין על קיר בת"א
  צילום: אקטיבסטילס www.activestills.org
  מומלצים