שתף קטע נבחר

מרקסטון מכרה את דפי זהב לבבקוק אנד בראון האוסטרלית

קרן ההשקעות מרקסטון השלימה את האקזיט הגדול שלה ומכרה את אחזקתה בדפי זהב לקרן ההשקעות האוסטרלית בבקוק אנד בראון. היקף העסקה: 123 מיליון דולר

קרן ההשקעות מרקסטון השלימה את האקזיט הגדול שלה ומכרה את אחזקתה בחברת דפי זהב לקרן ההשקעות האוסטרלית בבקוק אנד בראון לפי שווי של 215 מיליון דולר לדפי זהב. שווי העסקה הוא 123 מיליון דולר.

 

חברת BBTDM, חברה בבעלות מלאה של הקן האוסטרלית, רכשה את קבוצת דפי זהב ממרקסטון ומבעלי מניות מוסדיים ישראלים נוספים. 

 

אליוט ברוידי, יו"ר מרקסטון, אמר היום: "זו הפעם השנייה בשבועות האחרונים שמרקסטון עמדה בהבטחתה לתשואות מעולות למשקיעיה. מאז שרכשנו את קבוצת דפי זהב ב-2004 היינו פעילים ותמכנו מאוד בחברה ובתוכניות הצמיחה הנחושות שלה. קבוצת דפי זהב המשיכה להתפתח ולהבשיל ועתה היא מתקדמת לשיאים חדשים תחת בעלות מצוינת".

 

הקרן האוסטרלית נכנסה רק לאחרונה לפעילות בישראל, תחת הנהלתו של איל גבאי, מנהל רשות החברות לשעבר. רכישת דפי זהב היא העסקה הראשונה של הקרן בארץ.

 

מרקסטון, המנוהלת על ידי רון לובש, אמיר קס ואליוט ברוידי, נכנסה להשקעות בישראל לפני כשנתיים. היא רכשה את דפי זהב מקבוצת עורק תמורת כ-100 מיליון דולר, לאחר ששילמה 50 מיליון דולר במזומן, ואת היתרה שילמה באמצעות הלוואה של 50 מיליון דולר שלקחה דפי זהב עצמה.

 

דפי זהב, בניהולו של ניר למפרט, עברה סדרה של שינויים שכללו שיפור היחסים הפיננסיים (EBITDA ) וכן סדרת רכישות בתחום האינטרנט. לפני חודשיים השלימה דפי זהב גיוס של 320 מיליון שקל בהנפקת איגרות חוב לגופים מוסדיים.

  

הכנסות דפי זהב ב-2006 הגיעו ל-226.6 מיליון שקל, עלייה של כ-10% לעומת 2005. הכנסותיה העיקריות של דפי זהב (180 מיליון שקל) נובעת מהמדריכים המודפסים. הרווח התפעולי של החברה עמד ב-2006 על 61 מיליון שקל לעומת 40.5 מיליון שקל ב-2005, שולי הרווח התפעולי עלו ל-27%. בחודש מאי 2007 רכשה דפי זהב 55% מחברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט ישראל תמורת כ-7.5 מיליון דולר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל דפי זהב, ניר למפרט
אייל גבאי, מנהל הקרן בארץ
צילום: סבסטיאן שיינר
אמיר קס, שותף במרקסטון
מומלצים