שתף קטע נבחר

שטראוס השלימה רכישת הבעלות על מפעל הירקות א.נ.פ

שטראוס, שרכשה את השליטה במפעל הירקות הטריים לפני 5 שנים, רכשה עתה ממקימיו את יתרת אחזקותיהם - 49% - תמורת 29 מיליון שקל

שטראוס גרופ משלימה את רכישת מלוא הבעלות על מפעל הירקות הטריים, א.נ.פ. בעלי החברה, נורית ואבי פרחי, מימשו את האופציה למכירת 49% מאחזקותיהם בא.נ.פ לשטראוס, תמורת 29 מיליון שקל.  

 

שטראוס סלטים, חברה בבעלות מלאה של שטראוס גרופ, החזיקה עד כה ב-51% ממניות א.נ.פ. עם רכישת המניות לפני 5 שנים, ההערכות אז דיברו על כך ששטראוס השקיעה בשותפות 4 מיליון דולר. כעת, משלמת שטראוס סכום גבוה בהרבה, תמורת חלק קטן יותר מהמניות.

 

רכישת השליטה בא.נ.פ לפני 5 שנים איפשר לשטראוס להיכנס לתחום הירקות המצוננים ותרמה לפעילות חטיבת הסלטים שלה. רכישת מלוא הבעלות עתה תאפשר לשטראוס לשלב את פעילות תחום הסלטים המצוננים בחטיבת הבריאות ואיכות החיים, תחת ניהולו של מישל בן וייס.

 

לדברי גיורא בר דעה, מנכ"ל שטראוס ישראל, מפעל א.נ.פ ינוהל תחת המבנה החדש של שטראוס, בחטיבת התפעול של שטראוס ישראל, והפיתוח העסקי - לרבות ניהול השיווק של התחום - יתבצע ביחידת בריאות ואיכות חיים. בן וייס הוסיף: "פעילות זו תחזק את תחום הבריאות ותשלב בתוכו פעילות העונה למגמת המזון הטרי המתפתחת".

 

שטראוס מייצרת סלטים ארוזים מצוננים משנת 1991 ובשנת 1994 השיקה את מותג הסלטים "אחלה". מוצרי החברה כוללים חומוס, טחינה, חצילים וסלטים אחרים. כאמור, משנת 2003 נכנסה החברה לתחום הירקות הטריים ומצוננים, שוק המוערך בכ-75 מיליון שקל.

 

מפעל א.נ.פ הוקם על ידי בני הזוג פרחי לפני כ-14 שנה. המפעל מעסיק כ-90 עובדים וממוקם במושב שדה ניצן בנגב הצפוני. המפעל מייצר מוצרים תחת המותג "שטראוס טעם הטבע", וכן סלטים במותגים פרטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
גיורא בר דעה, מנכ"ל שטראוס ישראל
צילום: סיון פרג'
מומלצים