שתף קטע נבחר

פצועים ועצורים בהריסת בתי בדואים בנגב

בעוד שמנהיגי הבדואים מפגינים מול הכנסת, הגיעו אנשי משרד הפנים בליווי שוטרים והרסו שני מבנים לא חוקיים. מהמשטרה נמסר כי עשרות תושבים התגודדו במקום ויידו אבנים לעברם. הבדואים טוענים כי המשטרה היא שפתחה באלימות

16 בני-אדם נפצעו קל וארבעה נעצרו הבוקר (יום ד') במהלך הריסת שני מבנים לא מאוכלסים בפזורה הבדואית אל-נססרה, ליד כסייפה בנגב. שמונה הגיעו לבית-החולים סורוקה כשהם סובלים מפציעות שטחיות, וככל הנראה ישתחררו במהלך היום.

 

אנשי משרד הפנים הגיעו היום אל המקום כשבידם צו הריסה, והם מגובים באנשי משטרה. "באותה שעה כל הגברים כבר יצאו לעבודה ובבית נשארו רק הנשים והילדים, אני נשארתי בבית כי לא חשתי טוב", מספר מוחמד נססרה ל-ynet. "כשהגיעו השוטרים, הנשים רצו לראות מה קורה". 

 

מהמשטרה נמסר כי כאשר הגיעו למקום התגודדו עשרות אנשים, שהתחילו ליידות אבנים לעבר השוטרים. כתוצאה מכך נפצעו שני שוטרים באורח קל, וככל הנראה גם מספר בדואים.

 

בניגוד לדברי המשטרה, הבדואים טוענים שהמשטרה היא שהחלה להרביץ לתושבים: "המשטרה עושה שם אנדרלמוסיה, והכל נעשה ביד קשה". אמר חליל אל-עמור, חבר בוועד הכפר.

 

זה כבר השבוע השלישי שמול הכנסת יושבים ראשי הנהגת הכפרים הבלתי מוכרים בנגב במחאה על הריסת הבתים הנמשכת, למרות בקשתם של השר זאב בוים והשר מאיר שטרית שלא להרוס בתים בתקופת ההידיינות על המצב החוקתי של הקרקעות בנגב.

 

"אנחנו יושבים בירושלים, ובינתיים הורסים לנו את הבתים בנגב. אין לנו אפשרות אפילו להגן על עצמנו. אנחנו לא נזוז מירושלים עד אשר תתקבל תשובת מזוז בעניינו", אמרו המפגינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
הריסת בתים בנגב. ארכיון
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים