שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית בסך 30 מיליון שקל נגד חברת מגדל

התובעים טוענים שחברת מגדל שילמה למבוטחיה פחות מכפי שנדרש במקרים של פיצוי חודשי באובדן כושר עבודה, כיוון שהצמידה את הפיצוי החודשי הקבוע בפוליסה למדד המחירים לצרכן בתקופה שהיה צריך להיות צמוד לתשואות הפוליסות המשתתפות ברווחים

בקשה לתביעה ייצוגית בגובה של 30 מיליון שקל הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. בתביעה, שהוגשה על ידי אמיר כץ באמצעות עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות, נטען שמגדל שילמה למבוטחיה פחות מכפי שנדרש במקרים של פיצוי חודשי באובדן כושר עבודה.

 

על פי כתב התביעה, חברת הביטוח שילמה תגמולים מופחתים למבוטחיה כיוון שהצמידה את הפיצוי החודשי הקבוע בפוליסה למדד המחירים לצרכן לכל אורך תקופת אי הכושר, בעוד שבפוליסת הביטוח נקבע כי הפיצוי החודשי יוצמד החל מהתשלום ה-25 ואילך לתשואות בתיק ההשקעות של הפוליסות המשתתפות ברווחים.

 

התובע טוען, כי "הפער בין עליית המדד לבין התשואות בתיק ההשקעות של הפוליסות המשתתפות ברווחים עומד על כ-8% בשנה, וכי ציבור מבוטחיה של חברת מגדל זכאים לקבלת ההפרשים".

 

בשנת 2005 לדוגמא הסתכמה עליית המדד ב-2.4%, בעוד שהתשואה בתיק ההשקעות הסתכמה בשיעור של 12.45% - היינו פער של כ-10%.

 

בתנאי הפוליסה של מגדל מצויין, כי: "החל ממועד תשלום הפיצוי החודשי ה-25 ישתנה סכום הפיצוי החודשי מדי חודש בחודשו על פי תוצאותיהן של ההשקעות בניכוי הריבית על פיה חושב סכות הפיצוי החודשי, ובהתאם להוראות המתאימות בתוכנית הביטוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד דורון רדעי
עו"ד ניצן גדות
מומלצים