שתף קטע נבחר

הזמר אלטון ג'ון קורא לסגור את האינטרנט

"אני חושב שזה יהיה ניסוי מעניין אם נסגור את כל האינטרנט לחמש שנים ונראה איזו מוזיקה תיוצר במסגרת הזמן הזו", אמר סר ג'ון לסאן הלונדוני

זמר הפופ אלטון ג'ון לא אוהב את האינטרנט ויש לו גם המלצה גורפת: לסגור את הרשת לאלתר. ג'ון, שככל הנראה מרגיש את הירידה במכירות אלבומי המוזיקה בכרסום חשבון הבנק השמן שלו, סבור שמצא את הפתרון המוצלח ביותר לבעייתו.

 

"אני מקווה כי המהלך הבא במוזיקה יביא להרס האינטרנט", הוא צוטט בסאן הלונדוני. לדבריו, בגלל הרשת "מוזיקאים לא יוצאים החוצה ומתרועעים זה עם זה או יוצרים יחד ובמקום זאת הם יושבים בבית ומפיקים אלבומים לבד. פעילות כזו היא בסדר לפעמים, סבור ג'ון, אך אינה עומדת בקנה אחד עם החזון האמנותי לאורך זמן.

 

סר ג'ון הודה כי הוא "לודיט", על שם קבוצות הפועלים באנגליה במאה ה-19 שהתנגדו למהפכה התעשייתית והשמידו מכונות אשר לדעתם גזלו את פרנסתם. הוא אינו מחזיק בטלפון סלולרי או ב-iPod, וכותב את כל המוזיקה שלו מול הפסנתר.

 

"אני חושב שזה יהיה ניסוי מעניין אם נסגור את כל האינטרנט לחמש שנים ונראה איזו מוזיקה תיוצר במסגרת הזמן הזו", הוא אמר.

 

האלבום האחרון של ג'ון, The Captain & The Kid, צלל במורד מצעד מכירות האלבומים מאז הושק בחודש ספטמבר. "אנשים שכותבים בלוגים באינטרנט לא ישנו את העולם או את האופן בו בני אדם מאזינים למוזיקה", קבע ג'ון.

 

עם זאת, בחודש מרץ, 2007, איפשר ג'ון להפיץ את כל הקטלוג המוזיקלי שלו, הכולל 400 שירים, באמצעות חנות המדיה iTunes. נוסף על כך, הופעה לציון יום הולדתו ה-60 ומכירות של 250 מיליון אלבומים מאז שנות ה-70' שודרה באמצעות הרשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ון. מצטרף למועדון
צילום: איי פי
מומלצים