שתף קטע נבחר

מיקרוסופט הפחיתה את מחיר Vista בסין ל-66 דולרים

החברה הפחיתה את מחיר המהדורה הבסיסית של מערכת ההפעלה Windows Vista בסין ב-67 אחוזים ל-66 דולרים

מיקרוסופט הפחיתה את מחיר המהדורה הבסיסית של מערכת ההפעלה Windows Vista בסין ב-67 אחוזים ל-66 דולרים, במטרה להאיץ את קצב המכירות. במקביל, החברה קבעה את מחיר מהדורת הפרימיום בכ-50 אחוזים ל-118 דולרים בלבד, החל מה-1 באוגוסט, 2007.

 

לשם השוואה, המחיר המומלץ למהדורה Home Basic בארה"ב הוא 199 דולר, ומהדורת Home Premium עולה 239 דולרים.

 

הפחתת המחירים בוצעה במטרה לענות על הביקוש בשוק, מסרה החברה בהצהרה. מיקרוסופט הפיצה 60 מיליון רישיונות של Windows Vista עד סוף יוני, בהם 20 מיליון עותקים שנמכרו מאז אמצע חודש מאי, הודיעה החברה בחודש שעבר. הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה הושקה ב-30 בינואר.

 

החברה הביעה שביעות רצון מקצב המכירות, אך רבים בתעשייה חושבים אחרים, בהם מנכ"ל Acer, ג'יאנפרנקו לאנצ'י, שהתבטא בעניין באופן פומבי לאחרונה. "התעשיה כולה מאוכזבת מאוד מ-Vista", הוא אמר בראיון.

 

סין הוא שוק המחשבים האישיים השני בגודלו בעולם, והוא בין השווקים הצומחים במהירות הרבה ביותר בעולם. עם זאת, בסין נרשמים שיעורי הפיראטיות הגבוהים בעולם. נוסף על כך, ההכנסה הממוצעת נמוכה למדי ומחירי התוכנות גבוהים,  במידה שדוחפת את הצרכנים להשתמש בתוכנות פיראטיות. המבצע החדש של מיקרוסופט מצמצם את הפער בין העותקים הפיראטיים לרשמיים ועל פי התקווה, יוביל לגידול במכירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Vista. מלחמה בפיראטיות באמצעות הורדת מחירים
מומלצים