שתף קטע נבחר

הוכרזו הזוכים בפרסי שר התרבות לספרות

בין הזוכים נילי מירסקי, רמי סערי ועדו בסוק בתחום התרגום, ארז שוויצר ואסף שור בפרס על ספר ביכורים ורפי וייכרט בפרס על עריכה ספרותית

משרד התרבות מפרסם הבוקר את רשימת הזוכים בפרסי השר בתחום הספרות. כמדי שנה, כך גם הפעם יוענקו הפרסים בקטגוריות שונות בהן ספרי ביכורים, ספרות מופת, תרגום, ספרות ילדים ונוער, עריכה ועידוד יצירה בתחום השירה. היקף הפרסים הכולל השנה נאמד בסכום של 334 אלף שקל וטקס חלוקת הפרסים ייערך בסוף חודש אוקטובר באולם צוותא בתל אביב במעמד השר ראלב מג'אדלה והזוכים.

 

בועדת השיפוט של הפרס לספרות מופת בראשותו של פרופסור אפרים חזן ישבו השנה ד"ר נעמי כשר, ד"ר תמי וולף-מוסנזון, רפי וייכרט ויערה בן דוד. בקטגוריה זו הוענקו השנה שלושה פרסים בסכום 20 אלף שקל כל אחד. הפרסים, מוענקים כסיוע עקיף להוצאות הספרים בעלויות ההוצאה וניתנו השנה להוצאת "בבל" על הספר "א"נ גנסין – חמש יצירות" בעריכת דרור בורשטיין, להוצאת כרמל על הספר "סיפורי אהבה מחורזים" בעריכת יוסף יהלום והוצאת "מוסד ביאליק" על הספר "השירה והזמן רשימות – 1955-2006" מאת חיים גורי.

 

גם הפרסים לספרי ביכורים, בסכום 10,000 שקל לכל זוכה, מוענקים במסגרת סיוע עקיף בעלויות הוצאת הספר. ועדת הפרס כללה השנה את ד"ר אביב עקרוני, נירה הראל וד"ר נילי לוי והזוכים בפרסים הם: הוצאת "כתר" על הספר "גם כי אלך" מאת יפה בן כנען; הוצאת "עם עובד" על הספר "עבור את האלפים, אבשלום" מאת ארז שוויצר; הוצאת "חרגול" על הספר "בוץ" מאת שירי ארצי; הוצאת "בבל" על הספר "עמרם" מאת אסף שור; הוצאת "ידיעות ספרים" על הספר "צל הרב של הקרקס" מאת יאיר חסדיאל; הוצאת גוונים על הספר "אוקטובר" מאת שבתאי מג'ר.

 

בפרס מפעל חיים ליצירה בתחום התרגום, בסכום 65 אלף שקלים, זכו השנה נילי מירסקי ועדו בסוק על תרומתם. פרסים נוספים בתחום התרגום הוענקו לעמרם פטר על תרגומו מסנסקריט לספר "מזמורים מן הריג-ודה"; רמי סערי על תרגומו מפינית של הספר "עמוק בלב היער" מאת סירקה טורקה.

 

פרס לספרות ילדים ונוער בקטגוריית הגיל הרך העניקה ועדת השיפוט בראשותה של ד"ר רבקה גירון לחיה שנהב. הפרס, בסכום 15 אלף שקלים, הוענק על לה מכלול פעילותה.

 

הפרס בקטגורית ספרות ילדים ונוער הוענק לדורית אורגד על מכלול עבודתה. בראש חבר השופטים שהעניק את הפרס, בסכום 15 אלף שקלים, עמדה מרים פוזנר ולצדה ישבו בועדה זהבה קור ורונית רוקאס.

 

השנה לראשונה, החליט מדור הספרות במנהל תרבות להעניק פרס בתחום העריכה הספרותית. ועדת השיפוט של הפרס, בראשותה של פרופסור נורית גוברין, כללה את ד"ר דוד וינפלד וזיסי סתווי שבחרו להעניק את הפרס, בסכום 30 אלף שקלים, לרפי וייכרט על מכלול עבודתו ותרומתו לתחום. פרס נוסף שיוענק במעמד זה מוקדש למשוררים בתחילת דרכם. הפרס, בסכום 10,000 שקלים יוענק למשורר יעקב ביטון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דורית אורגד. זוכה בפרס על ספרות ילדים ונוער
לאתר ההטבות
מומלצים