שתף קטע נבחר

יונתן רזאל בחצר

ערב צנוע של ניגוני חצר חסידות מודז'יץ היה אירוע מוזיקלי מהמהנים ביותר שהיו כאן לאחרונה. יונתן רזאל שר, אנסמבל שבעת המינים ניגן, ואפילו בני גיל הזהב קפצו

אצלנו בחצר: אולם קטן ואינטימי ב"בית אביחי" בירושלים, יום רביעי שעבר. עשרות מחובבי הניגון המודז'יצאי התקבצו במקום להופעה של יונתן רזאל ואנסמבל "שבעת המינים", שהתבררה כאחד האירועים המוזיקלים המהנים ביותר שהיו כאן לאחרונה.

 

אל האולם הגיעו חובבי הז'אנר לדורותיהם, כשבהחלט ניתן היה לראות משפחות המייצגות נאמנה את הביטוי. הרכב זה של הקהל לא היה מפתיע כלל, בהתחשב בעובדה שאין כמעט שולחן שבת, שלפחות אחד מהניגונים המושרים עליו ("אשת חיל" במנגינה המפורסמת ביותר, לדוגמה) שייך לבית היוצר של חצר חסידות מודז'יץ המוזיקלית, שהוציאה מאות ניגונים הנמנים עם עמודי התווך של ניגוני החצרות.


רזאל והאנסמבל. עוד ניגונים בדרך (צילום: מאיר קליינר) 

 

הערב עצמו דילג בין הניגונים הקצביים והשמחים שהצליחו להקפיץ גם את שכבת גיל הזהב מהכסאות לבין ניגוני הגעגועים הנוגים והמרטיטים, שהגיעו לשיאם בניגון "אני מאמין" וסיפור התגלגלותו המופלא מקרונות המוות לאושוויץ ועד לחצר האדמו"ר (שהיה באותה תקופה בארה"ב).

 

כל הניגונים בוצעו על ידי אנסמבל "שבעת המינים", שאמנם טרם יצא שמו ברבים - אך ביצועיו היו מוצלחים מאוד. את הערב הנהיג יונתן רזאל, שהיה אחראי לחלק הווקאלי ולעיבודים היפהפיים. אין ספק שרזאל הולך ומשתבח משנה לשנה, ונוכחותו הדומיננטית הוסיפה נופך מיוחד לערב הצנוע והמענג הזה.

 

שיחה קצרה בסוף ההופעה גילתה כי ההרכב הזה מתכוון להמשיך בסדרת הופעות עם ניגוני חצרות נוספים. אז למי שעוד לא התוודע לעולם המופלא של ניגוני החצרות – זו ההזדמנות. ההנאה מובטחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנגנים מודז'יץ. מכירים "אשת חיל?"
צילום: מאיר קליינר
חובבי הז'אנר לדורותיהם
צילום: מאיר קליינר
מומלצים