שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רשות ני"ע פתחה בחקירה בפרשת חפציבה

  למרות שאתמול טען יו"ר הרשות כי מדובר בחברה פרטית שאיננה בסמכותו, תחקור הרשות חשדות למעשים פליליים בקשר שבין החברות הציבוריות של קבוצת חפציבה לבין החברה-האם וייבדקו העברות כספים וחשדות לדיווחים לא מדויקים על מצבן הכספי של החברות הציבוריות

  תפנית במעורבות הרשות לניירות ערך בפרשת חפציבה: הרשות פתחה בחקירה רשמית של החשדות למעשים פליליים בקשר שבין החברות הציבוריות של קבוצת חפציבה לבין החברה-האם.

   

  במסגרת החקירה, ייבדקו העברות הכספים לחברה וייבדק החשד לדיווחים לא מדויקים על מצבן הכספי של החברות הציבוריות של הקבוצה: חפציבה גלובל, חפציבה ג'רוזלם, וחפציבה חופים, שהיא חברת האג"ח.

   

  מהתנערות לחקירה

  פתיחת החקירה כנגד ההתנהלות בחברת הבנייה חפציבה היא התפתחות מפתיעה לאור דבריו של יו"ר רשות ניירות ערך, משה טרי,

  שהתנער אתמול בדיון בוועדת הכספים מכל אחריות למתרחש בחברת חפציבה וטען כי מדובר בחברה פרטית שאיננה בסמכות הרשות.

   

  עוד טען טרי במהלך בישיבה מיוחדת אתמול של הוועדה שדנה בנסיבות קריסתה של חברת חפציבה כי "התפקיד שלנו הוא לא לנהל חברה אלא להבטיח גילוי מלא לציבור על המתרחש בה. כשחברה יוצאת לבורסה אנו מפשיטים אותה, אבל גם אם לא כולן לטעמנו אין לי סמכות לומר לחברה מה לעשות. תפקידי להגן על המשקיעים והם שצריכים להחליט לגבי החברה".

   

  בתגובה לדבריו של יו"ר רשות ניירות ערך הטיח ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), שיזם את הדיון יחד עם יו"ר הוועדה ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), בטרי כי תפקידו היה לדעת ולהתריע על כך שחברת חפציבה גלובל הוציאה מהארץ 40 מיליון שקל לרכישת קרקע ברוסיה.

   

  התרשלות של הרשות?

  התפתחות נוספת בעניין מעורבות הרשות לניירות ערך, התרחשה אתמול כאשר עו"ד אלדד יניב פנה לראש אגף החקירות, ניצב יוחנן דנינו בדרישה כי המשטרה תאסור על הרשות לניירות ערך לקיים חקירה בפרשת חפציבה, שכן היא עצמה מעורבת בפרשה.

   

  עו"ד אלדד יניב שמשרדו מייצג עשרות רוכשי דירות ונפגעים טוען כי הרשות והבורסה כשלו בפיקוח הרגולטורי שלהן על החברות הציבוריות מקבוצת חפציבה ובמעקב השוטף אחרי התנהלות החברות השונות המרכיבות קבוצה זו, חרף מידע שהוצג להן מבעוד מועד.

   

  במכתבו מביא עו"ד יניב דוגמאות שונות שהיו בבחינת "הכתובת שעל הקיר", כאשר לטענתו, חובתה של הרשות לניירות ערך לאכוף את חובות הדיווח על מנת לעדכן את המשקיעים בהתפתחויות הנוגעים לתאגידים ניירות הערך שלהם כבר נסחרים.

   

  לדעתו של עו"ד אלדד יניב במסגרת מילוי תפקידה, אין הרשות לניירות ערך יכולה להסתפק בהגנה על ציבור המשקיעים בלבד, אלא שחובתה הציבורית הוא לחשוף את המידע שנאגר בידיה לציבור בכללותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים