שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרמטכ"ל אישר: 142 צל"שים מהמלחמה
  רב-אלוף גבי אשכנזי חתם את עבודת המטה שנעשתה בצבא מאז המלחמה ואישר רשימה של 142 מקבלי צל"שים ועיטורים. 38 מתוכם יקבלו את האות מהרמטכ"ל בטקס חגיגי בהיכל התרבות, והיתר - ממפקדי הפיקודים, האוגדות והחטיבות

  הוקרה לגיבורים. הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, אישר אמש (ג') באופן סופי את רשימת מקבלי הצל"שים והעיטורים לחיילים שלחמו במלחמת לבנון השנייה.

   

  מדובר באישור עבודת המטה שנערכה בצה"ל בחודשים שחלפו מאז תום המלחמה, וכללה גיבוש רשימת שמות החיילים בפיקודים השונים. הרשימה הועברה לעיונו של האלוף ישי בר, שלאחר בחינה נוספת העביר את הרשימה הסופית לרמטכ"ל.

   

  מבין מאות ההמלצות שהגיעו לציונים לשבח ועיטורים מהיחידות השונות בצה"ל - נסגרה רשימה של 142, מתוכם 38 חיילים וקצינים שיקבלו צל"שים ועיטורים מהרמטכ"ל עצמו, ובהם גם משפחות ארבעת החללים שפעילותם במלחמה הייתה חריגה תוך סיכון חייהם. 

   

  20 מבין 38 העיטורים, אותם יעניק אשכנזי אישית בטקס שיתקיים ב-2 בספטמבר בהיכל התרבות בתל-אביב, מוגדרים כצל"ש רמטכ"ל; 12 מהם - עיטורי מופת; ושישה עיטורי עוז. יתר הצל"שים (104 במספר) יוענקו על-ידי אלופי פיקודים, מפקדי אוגדות ומח"טים.

   

  בצה"ל המתינו עד אשר תסתיים חלוקת התחקירים של המלחמה למשפחות השכולות ורק לאחר שנושא רגיש זה הסתיים - הוחלט לאשר את רשימת המעוטרים. את העבודה ריכזה הוועדה המטכ"לית לעיטורים ולצל"שים בראשותו של אלוף ישי בר.  

   

  הפיקודים בצבא הפיצו ליחידות השונות שאלונים שבהם תוארו הקרבות שבגינם זכאים החיילים והקצינים לקבל צל"ש וכן נומקו הבחירות.

   

  גורם צבאי הסביר על עבודת ועדות הצל"ש הפיקודיות: "לצד הליקויים שעלו במלחמה שנלמדים בצורה יסודית, יש גם הרבה מאוד סיפורי גבורה, אומץ לב ופעולות שביצעו חיילים תוך הקרבת חיים בהתאם לרוח צה"ל. אסור לשכוח את הדברים האלה, אי אפשר לדבר רק על מה שהיה רע כשיש גם הרבה דברים חיוביים. יש הרבה חיילים שמגיע להם הרבה מעבר למילה טובה ולכן הוקמה הוועדה".

   

  מקבלי העיטורים השונים ובני משפחות החללים שעוטרו יקבלו הבוקר הודעה רשמית על הענקת האותות ובקרוב גם ייקבע המועד לחלוקת האותות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צל"ש הרמטכ"ל ואותות העוז והמופת
  אשכנזי. אישר את הרשימה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים