שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר הביטחון: להשעות פרופ' וייס - עד שיתנצל
  שר הביטחון אהוד ברק פנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן בדרישה להשעות את פרופסור הלל וייס, בעקבות דברי השטנה שהטיח במפקד חטיבת חברון: "אין די בהתנערות מילולית לנוכח השתלחות כה חמורה בקצין צה"ל שהמדינה שלחה אותו למשימתו והציבה אותו בחזית העשייה"

  שר הביטחון, אהוד ברק, מצטרף לביקורת על דברי השטנה שהשמיע פרופסור הלל וייס השבוע לעבר מח"ט חברון. ברק שלח אתמול (ה') מכתב לנשיא אוניברסיטת בר אילן, פרופסור משה קווה, ובו הוא דורש להשעות את הפרופסור - עד שיתנצל.

   

  לצפייה ב"נאום" המלא של פרופ' וייס

  לקריאת מכתבו של שר הביטחון

   

  כזכור, המרצה לספרות תועד ב-ynet כשהוא מגדף את מח"ט חברון, בזמן פינוי הבתים בשוק בחברון. שר הביטחון כתב לנשיא האוניברסיטה: "חושבני שאין די בהתנערות מילולית לנוכח השתלחות כה חמורה בקצין צה"ל שהמדינה שלחה אותו למשימתו והציבה אותו בחזית העשייה. אני רואה חשיבות בכך שהאוניברסיטה תביע מסר ערכי של התנערות ממה שמייצג פרופסור וייס בכך שלא יוכל להמשיך בעבודתו, כל עוד לא יחזור בו בפומבי מהשתלחותו".

    

  ברק ביקש להדגיש כי אין מדובר בהשעיה ממשרה אקדמית בעקבות דעותיו הפוליטיות של וייס, כי אם בשל ההסתה שיש בדבריו. עוד כותב ברק כי יש לפעול על ידי "שלילת מעמד חברתי חינוכי ממי שחצה את כל הקווים בהסתה פרועה נגד ערכי היסוד של המדינה וחומת המגן שלה, כל עוד איננו חוזר בו בפומבי ומתנצל".

    

  נשיא האוניברסיטה כבר מינה ועדה שתבחן כיצד יש לפעול בעקבות דברי וייס. בראש הוועדה עומד שר המשפטים לשעבר, פרופסור יעקב נאמן. הוועדה תבדוק האם יכולה האוניברסיטה מבחינה חוקית להעמיד לדין משמעתי את הפרופסור. במקביל, נפתחה חקירת משטרה כנגד וייס.

    

  לביקורת הנוקבת על הדברים הצטרף גם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, שאמר כי "לא נותר אלא להביע שאט נפש מהדברים. אוי לחברה שאיננה מוקירה את לוחמיה, ואוי למגדפים את מגיניהם".

    

  מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "קודם לדברי שר הביטחון הודיע נשיא האוניברסיטה, משה קווה, כי הוא מגנה בחריפות את דבריו של פרופסור וייס ודורש ממנו ליטול אחריות על מעשיו האישיים". המוסד מציין עוד כי הוא מייחס חומרה ל"דברים הנלוזים של מר וייס".

   

  "לאוניברסיטת בר אילן ומערכת הביטחון יש מסורת בת 50 שנה של הקניית ידע אקדמי לעשרות אלפי קצינים וחיילים ולא ניתן לשום גורם או איש כמו הלל וייס לפגוע במערכת חשובה זו. אוניברסיטת בר אילן שמה בראש מעייניה את כיבוד החוק ושמירה על כבודם של אלה הנושאים בשם כולנו בשירות הציבור ובמיוחד בחיילי צה"ל ובמפקדיו. אין ספק שמייד עם קבלת המכתב - ישוחח נשיא האוניברסיטה עם שר הביטחון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק. להשעות עד התנצלות
  צילום: איי אף פי
  וייס. קילל וישלם את המחיר?
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים