שתף קטע נבחר

עלו ברשת: גירסה כשרה לגוגל

תוצאות חיפוש כשרות בלבד, אתר שיתוף וידאו יהודי, מאגר פסקי דין, שובו של קיקסטנד מסקוטרמן, הסרטים המצחיקים ברשת, ועוד אתרים ששווה להכיר

"רובולו" הוא שמו של מיזם חדש שראוי לעודד ולקדם: מנוע לחיפוש פסקי דין ומסמכים משפטיים לשימוש הציבור. המאגר החדש מאפשר לאזרחים פשוטים, חסרי השכלה ונגישות למקורות מידע משפטיים, לשאול את "רובולו" שאלות משפטיות – ולקבל רשימה של פסקי דין שהתקבלו במקרים דומים. בכך, בעצם, יכול כל אזרח לבדוק בתוך זמן קצר מה הם סיכוייו במקרה של תביעה שיגיש לבית המשפט.

 

המאגר מציג עשרות תוצאות כמעט לכל מילת מפתח רלוונטית – ובמהירות רבה. דוגמאות: הסכמי שכירות, דיור, סכסוכי שכנים, תאונות דרכים, פיצויים וכו'. בבניית מאגר פסקי הדין באתר הושקעו כספים רבים, הוא כולל יותר מחצי מיליון מסמכים, וכל מהלך החיפוש והעיון בו אינו כרוך בשום תשלום. המטרה של מקימי המאגר הזה חברתית נטו: להגדיל את המידע המשפטי הזמין לציבור הרחב, ובכך לקרב בין האזרח הפשוט לבין בתי המשפט. יפה מאוד.

 

שובו של קיקסטנד: רובכם ודאי לא היכרתם אותו, אבל נראה שכל מי שנולד וגדל כאן בשנות השבעים והשמונים והעריץ את סקוטר-מן לא ישכח לעולם את עוזרו הנאמן, קיקסטנד הצעיר והתמים. ירון ביטר, ממנהלי אתר הסדרות הקלאסיות "טלוויזיה.נט" הצליח לאתר את קיקסטנד בלוס אנג'לס, שם הוא מיסטר ג'ואי גולדשטיין, בן 53, יועץ משפטי בתחום הטלוויזיה והקולנוע הנשוי לסוכנת שחקנים. גולדשטיין, שהופתע כי יש מי שבכלל זוכר אותו בארץ, מספר על העלייה לארץ, החזרה לארה"ב, העבודה בטלוויזיה החינוכית והגעגועים לתמימות הישראלית של שנות השבעים.

 

השימושיה

כמה אתרים וקישורים יעילים שכדאי להכיר:

 

גרופוס – אתר סלולרי מקורי, המציע לגולשים לפתוח בו חנות אישית לממכר מוצרים סלולריים שיצרו בעצמם - תמונות, איורים, אנימציות וקטעי מוזיקה מקוריים. כל גולש יזוכה ב-10 אג' תמורת כל הורדה של פריט שיצר, והוא יוכל לפדות את הכסף ברגע שיגיעו למכירות בהיקף של 100 שקלים ומעלה. הנוהל הזה, אגב, הוא דווקא היבט בעייתי באתר, שכן אין שום סיבה שהיוצרים לא יזוכו בכסף מהמכירה הראשונה. עוד באתר: משלוחי אס-אם-אס חינם דרך האתר, אפשרות לניהול "קבוצות אס-אם-אס", והרשמה לערוצי תוכן שונים.

 

גוגל שחור – שימו לב לאתר המוזר הזה. "גוגל השחור" נולד מתוך שאיפה לצמצם את הפגיעה של משתמשי המחשב בסביבה, והוא מבקש לחנך אותם לשנות מעט מהרגליהם על מנת לחסוך מגה-וואטים רבים מדי יום ובכל שנה. על פי הרציונל המוזר של מפעילי "גוגל השחור", דפי החיפוש והתוצאות השחורים שלו חוסכים מאות אלפי שעות אנרגיה מדי יום, ומאפשרים לאנשים טובים שמאמינים בשימור הסביבה לתרום מעט מעצמם למטרה זו.

 

הגלריה שלי – אתר חדש, המציע לאמנים, מעצבים, צלמים ואנשי מקצוע אחרים מתחם אישי שבו יוכלו להציג גלריות מעבודותיהם, להפנות לשם לקוחות ולהפעיל את הגלריות כקטלוגים.

 

פלאפון אישי – השדרוג של אתר פלאפון הוליד גם מהלך מפתיע: עמוד בית סלולרי אישי ודינמי לכל מנוי. העמוד מציג את כל השירותים הזמינים למנוי, כולל מידע על המכשיר האישי שלו ומצב חשבונו. בעמוד האישי יכול כל מנוי לגבות את כל התכנים שלו - ספר הטלפונים, הודעות אס-אם-אס, תמונות וקטעי מוזיקה. כל גולש יכול להתאים את העמוד לצרכיו, וכן להעלות תכנים אישיים חדשים שיצר. יפה.

 

היהודיה

שלושה אתרים חדשים המציעים שירותים לקהל הגולשים היהודי:

 

גוגל כשר – שלושה מתכנתים יהודים-חרדים הקימו את "J-GOG", דף חיפוש הבנוי על אופציית החיפוש המותאם אישית של גוגל, המאפשר לגולשים חרדיים לחפש מידע בצורה המתאימה לאורח חייהם, ולהימנע בוודאות מתוצאות חיפוש ומקישורים שעלולים להיות בלתי הולמים או לפגוע בהם.

 

החיפוש ב-"J-GOG" מתבצע באלפי אתרים שנבדקו בידי המקימים ונמצאו "כשרים ונקיים", ואינו מציג תוצאות שכוללות מילות מפתח מתוך "רשימה שחורה" של מילים שנאסרו שם לשימוש. במקביל, מציעים מפעילי "J-GOG" לבעלי אתרים לשלב את חלון החיפוש הכשר גם בעמודי האתר שלהם.

 

יוטיוב ציוני – ואם גוגל גויר לחומרה, אין סיבה שלעם היושב בציון ובגולה לא יהיה יוטיוב משלו, שופע טללי נעורים עבריים ומסרים לאומיים בהתאם. "ג'ו-טיוב" הוא מאגר חדש וניסיוני של סרטוני וידאו על ישראל ועל יהדות, המציע בשלב זה תכנים בקטיגוריות כמו חגים ושמחות, מוזיקה, קולנוע, בוראט (כן!), טיולים, ישראל, צה"ל, חתיכות ישראליות – ועוד.

 

מחקר היהדות – מפעל מרשים של פרופ' שמואל גליק וצוות ממכון שוקן למחקר היהדות העלה לרשת מאגר אקדמי ייחודי בן 1500 ספרים ומסמכים על תולדות החינוך היהודי בארץ ובתפוצות מאז ימי הביניים. המקורות לוקטו גם ממסמכים אישיים רבים, בהם צוואות וספרי זיכרונות, מוינו כרונולוגית ומופתחו, וכעת ניתן לחפש בהם אופן חופשי, על פי נושאים או שמות, לאתר מקומות המופיעים על גבי המפות, ולסרוק ביבליוגרפיה של מחקרים עד ראשית המאה.

 

חדש בטיוב

מקבץ שבועי של סרטונים וקטעים שווים באתרי הווידאו מהארץ ומהעולם, עם ספיישל קאברים לשירים וסרטים:

 

קשה להתגייס – אורי חזקיה מגיש את הגרסה שלו להמנון "כוכב נולד" (ההוא של ג'קו ומאיה) על רקע נתוני הגיוס הגבוהים שנרשמים מדי שנה בקרב משתתפי התחרות.

 

את משולשת – ג'יימס בלאנט מתארח במופע המתקמבק של החבובות (פרק שישודר בסוף אוגוסט), ומבצע פארודיה על להיטו הבכייני "יו אר ביוטיפול".

 

ניאו-ג'סטיניזם – ג'סטין טימברלייק הוא ניאו בפארודיה מושקעת ומוצלחת ביותר על טרילוגיית מטריקס, שהופקה במיוחד לפתיחת טקס פרסי הקולנוע של אם-טי-וי. (שלח: איתן כספי).

 

אהבה חתולית – אנימציה מטורללת לגמרי אך מושקעת מאוד, שמציגה את הגרסה החתולית ל"אהבי אותי כפי שאהבת בעבר". (שלח: עמית פל)

 

הונדה אנושית – ובהפוך על הפוך: פארודיה מטורפת על הפרסומת היפהפיה של הונדה, ההיא עם האלמנטים שמפעילים זה את זה באפקט הדומינו – אולם כאן האביזרים אינם אלא אנשים, בשר ודם. מכיוון שהפעם אין לנו סרטון יפני להציע לכם – נתייחס לסרטון הזה כאל "היפני השבועי" שלנו. (שלחה: עמית אייל).

 

אפקט הפרפר – ואם הזכרנו אפקטים, הנה פרסומת גאונית לחברת ביטוח, המוכיחה שגם משק עדין של כנפי הפרפר יכול להרוס לכם את הבית.

 

אבסולוט גיי – וזו פרסומת שנונה ונועזת לסודה "קאט" של אבסולוט וודקה: דיאלוג בשני רבדים בין צעיר לאמו המתעניינת בחיי האהבה שלו.

 

מקפיציצים – סדרת וידאו נמוכה אך פופולרית בפליקס: הסטנד-אפיט שחר חסון מנסה להקפיץ כמה שיותר ציצים. לצורך זה הוא חוקר את חוף הים, פונה למשתזפות בעלות מידות נאות ומציע 10 שקלים תמורת כל סיבוב בדלגית, הקפצת כדור או משחק מטקות. יש רק היבט אחד מדאיג: ההיענות הגדולה עלולה לרושש אותו.

 

שקשוקה לשמיים – גם הסדרה של יגאל צור ב"היפ" ממשיכה לבדוק את גבולות השפיות, והפעם מתעדת ניסויים פרטיים באמצעי לחימה ביתיים. כך, למשל, משוגר שם טיל מבקבוק קולה באמצעות מתקן שנבנה על בסיס שואב אבק ביתי, ונערך מטווח על בובת ראווה בירי של עגבניות מרובה מאולתר, שהורכב מצינור גינה. פחד.

 

אב מכה – קטע וידאו ערוך ומגמתי, המציג אב צעיר שמלמד את בניו הפעוטים את הלכות הקרב, ובינתיים מעיף אותם באוויר, נוגח, בועט, ומפרק אותם במכות. אבל לפני שמישהו מספיק להזעיק את יצחק קדמן, השניים מתעשתים, מתארגנים למתקפה, ומכים את אביהם שוק על נינג'ה. (שלח: עמית פל).

 

פינגווין אנושי – וזה מחול צלליות שנעשה מאחורי מסך מואר, ומאפשר לרקדנים להציג כמה דמויות מפתיעות ביותר.

 

יתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים