שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי המציא את הכדורסל?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: מי המציא את משחק הכדורסל ומתי זה קרה?  

   

  תשובה: לגולש היקר שלום. משחק הכדורסל הומצא ב-1891 על ידי ג'יימס נייסמית. וביתר פירוט: בראשית דצמבר 1891 הורה לות'ר גורליק, מנהל המחלקה
  לחינוך גופני בבית הספר לעובדים נוצרים, בספרינגפילד, מסצ'וסטס (ארה"ב) למורה ג'יימס נייסמית (James Naismith) להמציא משחק חדש באמצעותו יוכלו הספורטאים בבית הספר לשמור על כושר גופני גם במהלך החורף. על פי ההנחיה שנמסרה לו, נטל נייסמית כדור רגל רגיל, חילק את קבוצת הספורטאים (שכללה 18 איש) בכיתתו לשתי קבוצות והציג בפניהם את המשחק החדש שהגה, אותה כינה - Basket Ball.  

   

  המשחק החדש כלל 13 חוקים, ובמסגרתו נדרשו השחקנים להכניס את הכדור לשני סלים גדולים (שנועדו במקור לקטיף אפרסקים) שהוצבו בשני צדיו של אולם ההתעמלות. על פי כלליו של נייסמית, נאסר על השחקנים לכדרר ולנוע עם הכדור, אלא רק לחבוט בו ביד אחת או בשתי ידיים. הצלחת משחק הכדורסל הביאה לפיתוח ציוד מתאים יותר: סלי האפרסקים הוחלפו בטבעות ברזל ורשת סגורה. ב-1906 נהגה הרעיון המהפכני לפתוח את הרשתות מלמטה כך שהכדור ייפול למגרש והמשחק יימשך במהירות. הכדרור, אגב, הפך לחוקי רק ב-1910. שש שנים לאחר מכן, בתום דיון סוער, נקבע כי לשחקן מותר לזרוק לסל לאחר כדרור (מהלך שהיה אסור לפני כן).

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מי המציא את הכדורסל?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים