שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "חשיפת הפועלים ולאומי למשבר הסאב פריים מינימלית"

  בבנק ההשקעות מריל לינץ', מותירים את המלצתם למניות הפועלים ולאומי על "נייטרלי", ומסכמים כי לא צפויה השפעה של המשבר הסאב פריים על תוצאות שני הבנקים הבנקים ברבעון השני

  "החשיפה של בנק הפועלים ובנק לאומי למשבר הסאב פריים היא מינימילית. לפיכך אנחנו צופים השפעה זניחה על רווחיות ומאזני הבנקים בתוצאות הכספיות ברבעון השני של 2007". כך כותבים כלכלני מריל לינץ' בסקירה על סקטור הבנקאות בישראל.

   

  לצד ההשקעה בהלוואות מסוכנות, מציינים כלכלני

  מריל לינץ', כי במאזני הבנקים הישראלים ישנם תיקי אגרות חוב נזילים שנצברו במהלך 10 השנים האחרונות, בעיקר בשל הביקוש הנמוך להלוואות הבנקים מצד החברות. לטענתם מדובר ברמות השקעה גבוהות אך בסיכון נמוך ביותר, כאשר הם מעריכים כי 52% מתיקי לאומי ו-38% מתיקי הפועלים, מושקעים באג"ח ממשלתיות.

   

  בהתייחס לתיק הנכסים הפיננסיים של הבנקים שהשקיעו בהלוואות מגובות משכנתאות בארה"ב (MBS), מציינים בבנק ההשקעות, כי המדובר בהלוואות עם דירוג גבוה (AAA) וסיכון נמוך, כאשר הפגיעה בשערוך של הלוואות זניחה.

   

  להערכת כלכלני מריל לינץ', בנק הפועלים השקיע כ-3.4 מיליארד דולר בהלוואות מגובות משכנתאות בארה"ב (MBS), לעומת חשיפה של 14.3 מיליארד דולר של לאומי.

   

  בשורה התחתונה, מותירים במריל לינץ' המלצתם למניות הפועלים ולאומי על "נייטרלי", ומסכמים כי לא צפויה השפעה של המשבר הסאב פריים על תוצאות הבנקים ברבעון השני. עם זאת, מעריכים בבנק ההשקעות כי צפויים הפסדים זניחים ברווח הגולמי של הבנקים, שיסתכמו ב-20-30 מיליון שקל בבנק הפועלים ו-15-10 מיליון שקל בבנק לאומי.

   

  אתמול פרסמו כלכלני לידר את הערכתם לפיה, בנק הפועלים ובנק הבינלאומי חשופים יותר למשבר, על רקע ניהול אגרסיבי יותר של תיק הנכסים הפיננסיים שלהם, והם גם שני הבנקים שהשקיעו בהלוואות מגובות משכנתאות בארה"ב (MBS).

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מריל לינץ' - מותירים את המלצתם על "נייטראלי" לפועלים ולאומי
  מומלצים