שתף קטע נבחר

בכירים בצה"ל: דוחים התנצלות פרופ' וייס

גורמים בכירים בצה"ל אמרו ל-ynet כי התנצלותו של פרופ' וייס לא היתה כנה. בנוסף הם אמרו כי הם נשקלת האפשרות להמליץ לקצינים בצבא שלא ללמוד באוניברסיטת בר-אילן, עד שיחזור בו מהדברים באופן כן ומלא. האוניברסיטה: "טוב עשה הפרופסור שהתנצל, בבחינת מוטב מאוחר מאשר בכלל לא"

היתה התנצלות? גורמים בכירים בצה"ל אמרו היום (ב') ל-ynet כי הם דוחים את התנצלותו של הפרופסור הלל וייס על הדברים הקשים שאמר למח"ט חברון, אלוף משנה יהודה פוקס, בעת פינוי השוק הסיטונאי בעיר.

 

לדברי הגורמים הבכירים - התנצלותו של פרופ' וייס לא היתה כנה. בנוסף, אמרו הבכירים כי בצבא נשקלת האפשרות להמליץ לקצינים שלא ללמוד באוניברסיטת בר-אילן, עד שיחזור בו מהדברים באופן כן ומלא.

 

השתלשלות המאורעות בסוגיית ההתנצלות החלה לאחר שהבוקר נודע כי וייס שיגר מכתב לרמטכ"ל אשכנזי ולמפכ"ל המשטרה דודי כהן, ובו כתב: "מדברים שהושמעו מפי בתקשורת, הקללות, עולה כאילו אני רוחש רע לחיילים המוסרים נפשם על תקומת העם והארץ. וייס הוסיף במכתבו: "אני מצטער על שנתדרדרתי לסגנון של קללות בדברים שאמרתי, ואני חוזר בי מדברים אלו ובכל מקרה נאמרו הם בעידנא דריתחא".

  

דברי ההתנצלות נשמעו על פניהם מלאים וכנים, אלא שמאוחר יותר הסביר פרופ' וייס, שעלה לשידור ב"קול ישראל", כי התנצל בשל "לחץ מפא"יניקי טרוריסטי שהופעל על האוניברסיטה". כזכור, שר הביטחון אהוד ברק פנה לנשיא האוניברסיטה, פרופסור משה קווה, ובו הוא דורש להשעות את הפרופסור - עד שיתנצל.

 

גם בשיחה עם ynet טרח וייס להבהיר: "מאז פורסמו הדברים, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' משה קווה, נהיה אנוס. הכריחו אותו לרדת על הברכיים בניגוד לרצונו. אחרי רצח רבין חיפשו את היהודים עם הכיפות הסרוגות באוניברסיטה, גם כשבר-אילן לא תמכה במעשה ולא אשמה ברצח".

  

וייס הוסיף כי אם יזומן לחקירה במשטרה, יסכים לבוא. "גם אם נגזר על אדם לשבת בבית סוהר, גם אם הוא יפוטר מעבודתו וגם אם משפחתו תינזק מכך באופן נורא - יש ערכים יותר חשובים. אולי יותר קל למות בהסתערות בצבא על אויב מאשר להתבזות יום-יום ולשבת בכלא, אבל אדם צריך להגיד את מה שהוא חושב ומאמין. אני מנסה לעורר את העם מהסכנה האמיתית: גירוש יהודים הוא הסחת הדעת מהסכנה האמיתית, שהיא השמדת היהודים על-ידי אויבינו".

 

בעקבות מכתב ההתנצלות, מסר דובר אוניברסיטת בר-אילן: "טוב עשה פרופ' הלל וייס שהתנצל על דבריו הקשים, בבחינת מוטב מאוחר מאשר בכלל לא. מכתב ההתנצלות של פרופ' וייס יובא גם הוא בפני ועדת פרופ' נאמן, אשר מונתה ע"י נשיא האוניברסיטה, ותתכנס בשבוע הבא לדון בנושא. היא זו אשר תחליט בעניינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' הלל וייס. התנצל וחזר בו
צילום: אלי מנדלבאום
רב-אלוף אשכנזי. הבכיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים