שתף קטע נבחר

הפריימריז בליכוד: רק 11 אחוזים הצביעו

בירושלים ניסו הפעילים לעורר את האווירה הרדומה, אך מתפקדי הליכוד כמעט ולא מגיעים לקלפי בבנייני האומה. התוצאות הסופיות - סמוך לחצות. במטה נתניהו חוששים משיעור הצבעה נמוך

בחירות רדומות בליכוד: הקלפי בפריימריז של הליכוד בבנייני האומה בירושלים היתה שוממת בשעות הראשונות של ההצבעה. רק מצביעים מעטים הגיעו לממש את זכותם. נכון לשעה 13:40 הצביעו 11 אחוזים ממתפקדי המפלגה.

 

מי שכן ניסו לעורר את האווירה הרדומה, היו אנשיהם של בנימין נתניהו ומשה פייגלין. בעוד אנשיו של יו"ר הליכוד השמיעו את הג'ינגל של התנועה, השמיעו אנשיו של פייגלין ג'ינגל הדומה לזה של הליכוד.


נתניהו מצביע בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

קשה לומר שהמועמדים השקיעו מאמץ רב מדי בפעילות מול הקלפי. נתניהו גייס תלמידי בית ספר משועממים בחופש הגדול ותמורת תשלום הם הולבשו בחולצות עם סיסמת הבחירות של נתניהו. גם פייגלין מתהדר ברבים ובבלונים לבנים כחולים ואף בבלון הליום צבעוני המתנופף סביב האוהל. המועמד השלישי דני דנון מסתפק בדוכן קטן וצנוע - הוא חסך בחומרי תעמולה מיותרים.

 

הקלפיות בבחירות לראשות הליכוד נפתחו בשעה 10:00 ברחבי הארץ. ההערכות הן כי אחוזי ההצבעה יהיו נמוכים, ובליכוד עושים הכל כדי לגרום למתפקדים להצביע. עקב כך הוחלט להשאיר את מקומות ההצבעה פתוחים עד השעה 23:00, כדי לאפשר לכמה שיותר מ-100 אלף המתפקדים להצביע.

 

בניסיון אחרון להתמודד עם האדישות במפלגה, הוחלט להציב קלפי באחד מבתי המלון באילת, כדי שהנופשים חברי המפלגה יוכלו לצאת לכמה דקות מהבריכה, להטיל את הפתק בקלפי ולחזור לנפוש. יש לציין כי מתפקדי הליכוד יכולים להצביע בכל מקום בארץ ללא קשר למקום מגוריהם. ממטהו של פייגלין נמסר כי יש אי סדרים בכמה מהקלפיות.


פורסם לראשונה 14/08/2007 12:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרה ובנימין נתניהו בקלפי
צילום: גיל יוחנן
צילום: ארז ארליכמן
פייגלין. ג'ינגל דומה
צילום: ארז ארליכמן
דנון. חוסכים בחומרי תעמולה
מומלצים