שתף קטע נבחר

הליכוד: ניצחון לנתניהו, 20 אחוז לפייגלין

התחזיות בדבר ניצחון ברור של יו"ר הליכוד קיבלו תוקף רשמי ונתניהו ממשיך בתפקידו גם עם תום הפריימריז. לאחר ספירת מרבית הקולות זכה נתניהו ב-75 אחוזים. היו"ר הנבחר החליט במפתיע להעביר את נאום הניצחון שלו לחדר בגני התערוכה אשר אינו ערוך לסיקור תקשורתי - ובתגובה עורר את זעם התקשורת

זה היה צפוי וכעת, עם פרסום התוצאות הרשמיות, מתאמתות התחזיות - בנימין נתניהו ימשיך בתפקידו כיו"ר הליכוד וינסה להוביל את המפלגה בחזרה למרכז הפוליטיקה הישראלית. כארבעים אחוזים ממתפקדי התנועה מימשו אתמול (ג') את זכותם והצביעו בפריימריז, במסגרתם התמודדו מול נתניהו גם משה פייגלין ודני דנון. 

 

בסך הכל הצביעו 37,635 אלף איש בבחירות הפנימיות בליכוד. לאחר ספירת כשלושים אלף קולות עולה כי נתניהו זכה בכ-75 אחוזים מהקולות, פייגלין בכעשרים אחוזים ודנון בכארבעה אחוזים.


מטה הבחירות של הליכוד. ניצחון צפוי ליו"ר (צילום: ירון ברנר)

 

לנאום הניצחון של נתניהו - אותו נשא הלילה בפני תומכיו - קדמה סאגה מביכה, במהלכה נאלצו העיתונאים להיגרר אחר היו"ר, שהחליט במפתיע להעביר את האירוע ממצודת זאב לגני התערוכה. לאחר שנודע על העברת הנאום לגני התערוכה התמקמו העיתונאים באולם אבל אז הודיע נתניהו כי הוא עובר לחדר אחר - שאינו ערוך לסיקור תקשורתי - ובתגובה נשקלה האפשרות שלא לסקר את האירוע, כמחאה על הטירטור הלילי המפתיע. במקביל הגיע למקום גם משה פייגלין כדי לברך את היו"ר הנבחר אך נתקל בהתנגדות מצד המאבטחים במקום.


נתניהו מגיע לגני התערוכה כמנצח (צילום: ירון ברנר)

 

בסביבתו של נתניהו הביעו הלילה שביעות רצון מאחוזי ההצבעה - לאחר שבשבועות האחרונים חששו ממיעוט מצביעים שיאפשר לפייגלין לחזק את מעמדו בתנועה. "אנחנו רוצים להבליט את אחוזי ההצבעה הגבוהים", אמרו אנשיו של נתניהו. "חשבנו ששלושים אחוז יהיה טוב, שלושים וחמישה אחוז טוב מאוד ולכן, ארבעים אחוז זה מצויין".

 

פייגלין, שהגיע בשעות הערב למטהו בתל אביב, נשמע שבע רצון: "המצב כרגע הוא ששליש מחברי הליכוד אומרים שהם רוצים מנהיג שיש לו אלוהים. זה לא שליש ממספר קטן שלא הצביעו. ביבי הצליח להביא אחוז גבוה של מצביעים. אני מציע לכל עם ישראל לזכור את התאריך הזה. היום החלה המהפכה שתביא בעזרת השם מנהיגות מאמינה לעם ישראל".

 

המועמד השלישי, דנון, לא ציפה לגרוף כמות קולות משמעותית ונראה כי הסתפק בהעלאת שמו למודעות הציבורית. "התוצאות מוכיחות כי יש בליכוד מחנה לאומי רחב שסימן היום לנתניהו שעליו להשאר נאמן לערכי הליכוד ולארץ ישראל גם בהמשך הדרך", אמר הלילה. "הליכוד התחיל היום את דרכו חזרה להנהגת המדינה ועל כולנו להתאחד מול השמאל כדי להחזיר את מדינת ישראל לדרך המחנה הלאומי ואת הליכוד להנהגת המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ורעייתו לאחר ההצבעה
צילום: גיל יוחנן
פייגלין. הפסד צפוי
צילום: ירון ברנר
מומלצים