שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "משמרות המהפכה" של איראן - ארגון טרור בארה"ב
  ה"וושינגטון פוסט" מדווח הבוקר כי הממשל האמריקני החליט באורח תקדימי להכריז על משמרות המהפכה, הזרוע המבצעית של משטר האייתוללות, כארגון טרור עולמי. המהלך יאפשר לממשל לפגוע במקורותיה הכספיים של טהרן

  הממשל האמריקני החליט להכריז על משמרות המהפכה באיראן, הזרוע המבצעת של משטר האייתוללות, כעל ארגון טרור עולמי - כך חושף הבוקר (ד') העיתון האמריקני "הוושינגטון פוסט". המטרה המיידית של ההכרזה הצפויה היא לאפשר לארצות-הברית לפגוע בגופים העסקיים והפיננסיים של משמרות המהפכה, שידם במגוון רחב של עסקים ופעילויות באיראן ומחוץ לה.

   

  לפי הדיווח בעיתון, ממשל בוש החליט לנסות ולפגוע כלכלית במשמרות המהפכה בשל מעורבותן הגוברת בעיראק ובאפגניסטן, ובשל סיוען לחיזבאללה, לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי. בנוסף, נובעת ההכרזה גם מתסכולה של וושינגטון על חוסר היעילות והעיכובים בהטלת סנקציות משמעותיות על איראן במועצת הביטחון. 

   

  ה"רשימה השחורה" של מחלקת המדינה האמריקנית בה מרוכזים ארגוני טרור מסוכנים, נפתחה לאחר פיגועי 11 בספטמבר 2001. עד עתה הוכנסו לרשימה ארגוני טרור ואישים שונים, אך זו הפעם הראשונה שזרוע צבאית של מדינה תוכרז כארגון טרור.

   

  המטרה העיקרית של ההכרזה, כאמור, היא לפגוע ברשת העסקים הנרחבת של משמרות המהפכה ובחברות זרות שמקיימות קשרים עסקיים עם המשמרות. בקרוב תוכרז בוושינגטון רשימת עסקים והחברות הקשורים לזרוע העילית של הצבא האיראני, צעד זה ייאלץ את החברות לבחור בין קשריהם הכלכליים עם ארה"ב, לבין קשריהם לאיראנים.

   

  ה"וושינגטון פוסט" מגלה עוד כי בשבועות האחרונים התנהלו דיונים קדחתניים בקונגרס שדנו האם יש להכריז על כל

  משמרות המהפכה כיישות טרור, או להסתפק בהכרזה הנוגעת רק ל"כוח קודס" - הזרוע המבצעית של משמרות המהפכה האחראית להזרמת חומרי חבלה, מטעני צד, רקטות וציוד צבאי אחר למיליציות השיעיות באיראן ולטליבאן באפגניסטן. "כוח קוץ" אחראי גם לאימון אנשי חיזבאללה וחמאס, ולאספקת נשק ואמצעי לחימה חדשניים לארגונים.

   

  בסופו של דבר, כאמור, החליט ממשל בוש להכריז על משמרות המהפכה כיישות טרור עולמית. ההכרזה תיעשה כנראה לפני הכינוס השנתי של העצרת הכללית של האו"ם בחודש הבא. יצויין כי אתמול התווסף גם ארגון "פתח אל-איסלאם", הפועל בלבנון, לרשימת ארגוני הטרור.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים