שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  איום בסגירת מפעל דלתא בכרמיאל בגלל זיהום

  המשרד להגנת הסביבה הוציא צו המורה למפעל דלתא בכרמיאל להפסיק את הזרמת השפכים שלו לים החל מ-30 באוגוסט. אם המפעל לא יקבל עד אז רישיון להזרמת השפכים הוא ייאלץ להיסגר עד להסדרת הנושא. דלתא: "המשרד לאיכות הסביבה היה שותף לתוכניות שלנו"

  המשרד להגנת הסביבה הוציא היום (ד') למפעל דלתא טקסטיל בכרמיאל צו הפסקה מנהלי בעקבות הפרות חוזרות וחריגות  מתנאי היתר ההזרמה לים שניתן למפעל. משמעות ההוראה היא שאם עד סוף החודש לא יסדיר המפעל את רישיון הזרמת השפכים הוא ייאלץ להפסיק את פעילותו.

   

  גורמים בתעשייה מעריכים כי בסופו של דבר, אחרי שדלתא תתקן את הליקויים, הצו לא ייצא לפועל והמפעל לא ייסגר.

    

  על-פי הצו, החל מתאריך 30 לאוגוסט 2007, בשעה 12:00, יהיה המפעל מנוע מלהמשיך ולהזרים את שפכיו לים על-פי היתר ההזרמה לים שבידו.

    

  ראש אגף ים וחופים שבמשרד להגנת הסביבה, רני עמיר, מסר כי "המשרד להגנת הסביבה נקט בצעד חריג זה, לאחר שכל ההתראות שקיבל המפעל והשימוע שנערך לו לא הועילו, הוא עדיין אינו עומד בתנאים הנדרשים ממנו, ואיכות שפכיו ממשיכה להיות נמוכה מהנדרש".

   

  אנשי המשרד להגנת הסביבה מציינים כי בתחילת חודש יולי בוצע סיור במפעל ונמצא כי המתקן בכרמיאל מזרים לים שפכים שמקורם במערכת ניקוי הגזים (סקראבר) של מכון הדוודים, בניגוד לתנאי ההיתר המקורי. במשרד טוענים כי מאז הסיור ועד היום טרם הגיש המפעל בקשה חדשה להזרמה ממקור זה, כמתחייב בחוק.

   

  דלתא: המשרד לאיכות הסביבה היה שותף לתוכניותנו

  מדלתא נמסר בתגובה: "עקב שינויים בתפוקות ובסוגי התהליכים בייצור של דלתא חלו שינויים בהרכב השפכים. המפעל נמצא באופן תמידי בתהליך של התאמת הטיפול לשינויים אלו. אגף ים וחופים במשרד לאיכות הסביבה היה שותף לכל תוכניות השינויים שביצענו חלק נכבד מהתוצאות החריגות מקורן באי ודאות לגבי שיטות האנליזה במעבדה".

   

  בקשר לגורלו של המפעל נמסר מדלתא: "המפעל ימשיך לפעול ולייצר. יש חלופות להזרמת השפכים".

   

  עוד נמסר מהחברה: "חברת דלתא עומדת בתקנים הסביבתיים במירב הפרמטרים ולאורך זמן. דלתא נמצאה תמיד בקדמת הטכנולוגיה למען השמירה על איכות הסביבה. החברה הייתה חלוץ בהתייחסות ובפעילות למען השמירה על איכות הסביבה והיא מקדימה את כל מפעלי הטקסטיל בארץ בתחום זה. דלתא הוא מפעל הטקסטיל היחיד בארץ שהקים מתקן לטיפול בשפכים בעלות של כחצי מיליון דולר".

   

  בכתיבת הידיעה השתתף תני גולדשטיין

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים