שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אופירה הניג תנהל את אנסמבל הרצליה

  הניג, מהבמאיות המוערכות בישראל, תחליף בתפקיד את מנהלו האמנותי היוצא של האנסמבל גדליה בסר ותפתח עמו את העונה החדשה במשכנו החדש בהרצליה

  הבימאית אופירה הניג מונתה ותכהן כמנהלתו האמנותית של אנסמבל תיאטרון הרצליה. הניג, מהבמאיות המוערכות בישראל ומי שכיהנה בעבר כמנהלת האמנותית של תיאטרון החאן, פסטיבל ישראל ומרכז המעבדה בירושלים, תיכנס לתפקידה החל מספטמבר ותחליף בתפקיד את הבמאי והשחקן גדליה בסר, ממייסדי האנסמבל, שהודיע על פרישתו לפני כחודשיים. "ניהול אמנותי של האנסמבל מתיישב עם הרצון שלי מזה זמן להתרכז

  בעשייה מעמיקה שנדרש לה אורך רוח", אומרת הניג בראיון ראשון ל-ynet, "זה חלק מתהליך שהרחיק אותי במקצת מהמסגרות התיאטרוניות הגדולות. אני מאמינה שהדרך הנכונה ביותר ליצור תיאטרון היא בתוך קבוצות תיאטרוניות שמורכבות מלהקה ואני בהחלט מכוונת לשם. אני משערת שזה ייקח זמן עד שיווצרו לכך התנאים המתאימים ויש לי את הסבלנות לחכות".

   

  הניג ביימה בין היתר הפקות דגל כמו "אנה גלקתיה", "השחף", "השיבה למדבר" ו"הבתולה מלודמיר" של תיאטרון החאן; "ביבר הזכוכית", "פצפונת ואנטון", "בשפל", "אליס בארץ הפלאות" ו"פרגודים" בתיאטרון הבימה ואת המונודרמה "בטווח" יריקה, הפקה עצמאית שזכתה בפרס הראשון בפסטיבל התיאטרונטו בשנת 2006. תפיסתה האמנותית של הניג מתייחסת לרב תחומיות ורב תרבותיות והדבר בא לידי ביטוי בבחירותיה האמנותיות ובהפקות שביימה.

   

  לעת עתה היא אומרת כי התכנית הרפרטוארית לעונה הקרובה טרם גובשה. עם זאת הוסיפה כי בינתיים ימשיך האנסמבל להציג את ההפקות הרצות ובכלל זה "פוקר", "קול נדרי" ו"גשם שחור", קופרודוקציה משותפת לאנסמבל הרצליה ולתיאטרון חיפה שביימה. "התכנית הרפרטוארית החדשה נמצאת בשלבי גיבוש והיא תמומש עם כניסתו לבית החדש שבמרכז העיר הרצליה", אמרה הניג. המבנה החדש, שכולל אולם עם 300 מקומות ישיבה, חדרי חזרות ומשרדים, נמצא בימים אלה בשלבים אחרונים של בנייה. הניג תעבוד לצדה של מנכ"לית התיאטרון ענת רדנאי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים