שתף קטע נבחר

"בייבי בום" בגדוד הסיור של אלכסנדרוני

כ-20 מחיילי גדוד הסיור של חטיבת המילואים אלכסנדרוני, הפכו לאחרונה לאבות טריים. כ-15 לידות נוספות כבר בדרך, בדיוק שנה מתום מלחמת לבנון. מ"פ בגדוד: "אני מקווה שהילדים האלה יתגייסו לצבא בתקופה אחרת"

גדוד הסיור של חטיבת המילואים "אלכסנדרוני", זכור לרבים ממלחמת לבנון השנייה, במהלכה נלחמו אנשיו בשיתוף עם יחידות נוספות בדרום לבנון, בניסיון לעצור את ירי הקטיושות של החיזבאללה.

 

שנה חלפה ואנשי הגדוד נפגשו לקיץ נוסף ביחד, הפעם לצורך תעסוקה מבצעית. אלא שבמהלך התעסוקה המבצעית התברר כי לצד חווית השירות המשותפת חולקים חברי היחידה חוויה שמחה נוספת - גל לידות בקרב נשות חיילי המילואים. כ-20 מחיילי הגדוד לא הגיעו לתחילת התעסוקה, לאחר שנשותיהם ילדו. כ-15 חיילים הגיעו לשירות כאבות טריים, או כאלה שאמורים להפוך לאבות בימים הקרובים. מדובר בטווח זמן של כחודשיים ל-35 לידות של נשות לוחמי הגדוד.

 

עזי אלטושלר מקיבוץ בארות יצחק, משרת בחטיבה כבר עשר שנים. הוא נזכר במלחמת לבנון השנייה ובשמחה העכשווית: "זה היה חודש לא פשוט של קרבות, אבל הקשר בין החברים והאחדות סייעו לנו. במהלך המילואים האחרונים, לפני כחודש נולדה בתי יובל ויחד איתה נולדו עוד כמה תינוקות לחיילי הגדוד וזה היה אירוע משמח לכולם". אלטושלר הוסיף, כי החומר האנושי והרמה הגבוהה של החברים בגדוד, מאחדת ביניהם גם בתקופות המילואים וגם באזרחות. "אנחנו שותפים יחד לכל התהליך, ומקווים להיות שותפים בעתיד רק לאימונים ולשמחות ולא להשתתף עוד במלחמות", אמר.

 

רס"ן (במיל) שמוליק, מ"פ מפקדה בגדוד, סיפר ל -ynet: "זה קיץ שני ברציפות שחיילי הגדוד נפגשים. בשנה האחרונה חיזק הגדוד את עצמו בדור חיילים חדש, חלקם סטודנטים, חלקם נשואים טריים, וחלקם הגדול הפכו בשבועות האחרונים להורים. מדובר בחוויה לא שיגרתית. היה כאן ממש "בייבי בום" כללי בגדוד. אני עצמי עזבתי את האימון לפני כמה שבועות, בשל לידת בני החמישי. אנחנו נחשבים לגדוד בעל מוטיבציה גבוהה וכולנו עוזבים משפחה, לימודים ועבודה, ומגיעים במטרה אחת לשרת את המדינה תוך מחויבות לגדוד".

 

גל הלידות לא פסח על שום חלק בגדוד ופרט לשמוליק, גם לרס"פ, לסמ"פ בגדוד, ולחיילים מהשורה, נולדו ילדים בשבועיים האחרונים. השבוע מסיימים חיילי גדוד אלכסנדרוני את התעסוקה המבצעית באחד הבסיסים בגזרה המערבית על גבול הצפון וכל אחד מהם חוזר לביתו. לחיילים שחזרו הביתה חיכתה הפתעה לא שיגרתית. שמוליק: "לכל איש מילואים בגדוד הכנו שקית ממתקים עבור הילדים שבבית ועבור האישה או החברה. הילדים שלנו חוו חופש גדול נוסף בלי אבא, והנשים בלי בעל בבית. אני מקווה שההפתעה המתוקה תשמח אותם".

 

שמוליק ורבים מחבריו לגדוד מכירים היטב, מאחר ושירתו יחדיו עוד בסדיר, דבר שתרם למהירות הגיבוש שלהם כקבוצה.  "אצלנו לא תמצא דיבורים על השתמטות או חוסר מוטיבציה", מסביר שמוליק. "הגיבוש מתחיל בין החיילים ונמשך גם מחוץ לגדוד בחיים האישיים. יש קשר בין הילדים והנשים של חלק מהחיילים בגדוד, ישנם בילויים משותפים איתנו וגם בין המשפחות כאשר אנחנו נמצאים במילואים.

 

"באימון האחרון יש גם שמחה משותפת על הרחבת מעגל המשפחות בגדוד ולידתם של ילדים חדשים. אני מקווה שהילדים האלה, יתגייסו לצבא בתקופה אחרת ויגיעו רק לאימונים ולא למלחמות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרת, עזי ויובל אלטושלר. המשפחה התרחבה
צילום: חגי כהן
משפחה גדולה אחת. חיילים בגדוד אלכסנדרוני
צילום: חגי כהן
מומלצים