שתף קטע נבחר

הצעת חוק: התשלום על sms יחושב לפי מספר תווים

על פי הצעת החוק, חברות הסלולר יקבעו מחיר אחיד לכל תו וכך יחושב מחיר ההודעה. המשמעות, הודעה ארוכה תחויב במחיר גבוה בהרבה מהודעה בת מילה אחת

הצעת חוק חדשה שהגיש ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) מציעה לחייב את חברות הסלולר לגבות תשלום על הודעות טקסט על פי מספר התווים הנשלחים בהודעה, ולא באופן גלובלי כפי שקורה כיום.

 

מילר מציע, כי חברות הסלולר יקבעו מחיר אחיד לכל תו, ועל פי חישוב זה יקבע מחיר ההודעה. הודעת sms בעלת תו אחד, לדוגמא, תחויב בתשלום עבור תו אחד בלבד. הודעת sms בעלת 100 תווים תחויב בתשלום עבור 100 תווים. הודעות sms נועדו מטבע הדברים

למשלוח מסרים קצרים ומיידים", אומר ח"כ מילר. "לכן, זה לא הוגן ולא הגיוני שמשלוח הודעת sms עם מספר תווים בודדים תחויב באופן זהה למשלוח הודעה בת עשרות תווים. אם למשל אנחנו שולחים הודעת sms עם סימן שאלה בלבד, היא תחויב על פי הצעת החוק שלי בתשלום תו אחד בלבד, ולא בתשלום על הודעת sms מלאה כמתרחש כיום".

 

ח"כ מילר הוסיף, כי "על פי הצעת החוק שר התקשורת יהיה רשאי לקבוע דרך לחישוב תשלום שכזה. אני מציע שחברות הסלולר יקחו את מחירה של הודעת sms אחת, שמכילה לדוגמה עד 70 תווים, ויחלקו את מחירה ב-70. כך יתקבל המחיר הראוי לתשלום התו. התחרות בין חברות הסלולר גדולה וידועה.

 

"יחד עם זאת, נוצר מצב בו הצרכן נפגע על ידי חוסר ההגינות של החברות הגדולות העסוקות במלחמה על לקוחותיהם. כיום, לדעתי אנשים שולחים הרבה יותר הודעות sms מאשר מוציאים שיחות ממכשיר הנייד שלהם. לכן יש לדאוג לצרכנים, לפחות לגבי הודעות ה-sms בחוק כמוצע. קביעת מחיר לתו בהודעות sms תיצור את השקיפות הנדרשת בפני הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:שלום בר טל
הודעת טקסט. כמה נשלם?
צילום:שלום בר טל
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אלכס מילר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים