שתף קטע נבחר

השמעת בכורה: שני שירים מהחדש של יצחק פוקס

יותר מ-20 שנה אחרי האלבום השני, ושנתיים אחרי השלישי, יצחק פוקס מוציא דיסק מספר ארבע - שירין ורחשין. "כשמקליטים חומר לא הכל נכנס באלבום אחד. ואז, כשאתה עדיין חם על זה, אתה ממשיך עם התנופה", הוא מסביר את מרווחי הזמן. לחצו play לשמיעה ראשונה של שני שירים חדשים

הדיסק החדש של יצחק פוקס "שירין ורחשין" עוד לא על המדפים, אבל לחובבי הרוק היהודי יש הרבה סיבות להיות אופטימיים. הפעם לא היה צריך לחכות 20 שנה בין אלבום לאלבום (כפי שקרה בין הדיסק השני לשלישי), אלא שנתיים בלבד.

 

ההשקה הרשמית של האלבום תהיה לקראת ראש השנה, באומן. נראה שיש בכך משהו סמלי, שכן זו הפעם הראשונה שפוקס משלב באלבומו גם טקסט הלקוח ממשנתו של רבי נחמן מאומן - השיר "חוכא", שהוא למעשה אחד מסיפורי המעשיות של הרבי.

 

"את שני האלבומים הראשונים שלי הוצאתי במרווח של שנתיים ואז עשיתי הפסקה של 20 שנה", מספר פוקס ל-ynet. "ועכשיו שוב הקלטתי שני אלבומים צמודים. זוגות זוגות באו הדיסקים למפעל".

 

למה זה קורה לך?

 

"כשמקליטים את החומרים, לא הכל נכנס באלבום אחד ואתה עדיין חם על זה. אז אתה ממשיך עם התנופה והמרץ שיש ועובד על השירים הבאים. האמת היא שגם אחרי הדיסק הזה נותרו לי חומרים".

 

האלבום הנוכחי של פוקס מעט יותר מחוספס מהקודם, עם הפקה פחות מלוטשת. פוקס מסביר שההבדל נבע מדרישת הקהל: "התקליט הקודם היה מעובד מכף רגל ועד ראש, ממש מושלם מהבחינה הזאת. הפעם קצת ירדנו מהפאר הזה בכוונה תחילה, כי זה מה שהאנשים רצו. כמו לחם אחיד שכולם אוהבים.

 

"כמובן שעדיין מדובר בהפקה שעשויה ברמה טובה, עם השירים והמוזיקה שאני רגיל לעשות. פשוט מדובר בהגשה אישית יותר, אינטמית מעט".

 

באופן כללי, נראה שפוקס קשוב וקשור מאוד לקהל שלו. לדבריו, לאור הבקשות הרבות ממנו להוסיף גם טקסטים משלו, באלבום הזה הוא מעניק את השיר "דמעה קטנה", שכתב בעצמו. "אני נענה לקהל כי כל המוזיקה שאני עושה היא בעבורם", הוא אומר, "אני יכול לחבר אינספור מנגינות לעצמי, אבל יש מי שמחפש אותן. ואם אני יכול לתת, אז בשמחה". 

 

הפצה: הינדיק הפקות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שירין ורחשין. יצחק פוקס
עטיפת הדיסק
מומלצים