שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בלומין, מעודה ובראל בגמר "כוכב נולד"
  בועז מעודה ושלומי בראל זכו בחצי הגמר השני של התוכנית, והצטרפו למרינה בלומין לשלישיית הפיינליסטים שתככב בגמר, שישודר מחוף גולן בכנרת. בלומין: "חן יהיה מאוד חסר לי"

  בועז מעודה הוא המתמודד הנוסף שנבחר הערב (שבת), בחצי הגמר השני של "כוכב נולד 5", כעולה לתוכנית הגמר שתשודר בשידור חי בעוד 11 יום (ב- 29 באוגוסט) מחוף גולן שלשפת הכנרת. שלומי בראל הצטרף כחבר השלישי לאחר תחרות "ראש בראש" מול חן אהרוני.

   

  רגעים ספורים לאחר הזכייה אמר מעודה ל-ynet: "אני לא יכול להפסיק לחייך, תודה לאלוהים ולקהל. זה יהיה מדהים להיות על במה מול עשרות אלפים. שלושה הפיינליסטים של 'כוכב נולד 5' זה הכבוד הכי גדול שיש".

   

  בראל הנרגש אמר: "אני מאושר, אני בשוק, יש אחלה שלישייה ומה שיהיה מעכשיו, יהיה רק טוב".

   

  והזוכה של אמש, בלומין מסרה: "חן יהיה מאוד חסר לי. רציתי לעבור את החוויה הזו איתו, למרות שאני מאוד מאושרת בשביל שלומי. אני מאוד מקווה שהימים הקרובים יעברו בקלות".


  בראל, מעודה ובלומין. שלישיית הגמר (צילומים מערוץ 2)

   

  מעודה זכה ב-54% מקולות המצביעים ודורג על ידי השופטים במקום הראשון, ובכך הצטרף למרינה מקסימיליאן בלומין, המתמודדת הראשונה שזכתה בכרטיס לגמר (עם 41% מקולות המצביעים ומקום ראשון גם בדירוג השופטים), בתוכנית חצי הגמר הראשון ששודרה אתמול (שישי). שתי התוכניות שודרו בשידור חי מאולפני הרצליה. 

   

  שלומי בראל שהגיע למקום השני בדירוג בהצבעות הקהל והשופטים, התמודד "ראש בראש" מול חן אהרוני שדורג אתמול במקום השני אחרי שנודעו תוצאות ההצבעות, וכאמור זכה לקולות הצופים.

   

  דורון רוקח הוכרז כמי שדורג במקום השלישי ועל כן סיים את תפקידו בתוכנית, בדומה לאליסה שפרגה שנופתה מהתוכנית אמש.  "עברתי חוויה מדהימה, מטורפת, רגע לפני הגמר ונהניתי", אמר רוקח. "מחכה לכנרת, ומאוכזב בקטנה רק כי רציתי לבצע שיר שאני אוהב".

   

  כמו בחצי הגמר הראשון, כל אחד משלושת המתמודדים ביצע שני שירים - בלדה רגועה ושיר קצבי ועליז, שניהם בליווי נגני התוכנית הקבועים ובתוספת רביעיית כלי מיתר. בתום כל ביצוע קיבלו השלושה הערות והערכות מהשופטים: גל אוחובסקי, מרגלית (מרגול) צנעני, צדי צרפתי וצביקה (המאסטרו) פיק ששוב הופיע כאמש, עירום ממשקפי שמש ושיתף את הנוכחים בסמס שקיבל ועודד אותו לדבריו להשיל את משקפיו: "עיניים כאלה לא מסתירים".

   

  בראל הרשים

  שלומי בראל היה הראשון להופיע עם "להשתטות לפעמים", של גבי שושן (מלים: אילן גולדהירש, לחן: מרקו בכר). מרגול סקלה אותו במחמאות מתוקות: "שלומי ידידי הצעיר והנמרץ יפה השיער, אתה נתת הופעה של איצטדיון". גל אוחובסקי חסך הפעם את שבטו מבראל וקבע: "הכותרת היא: הערב תהיה מלחמה. השיר הזה נראה כאילו הוא יושב עלייך מאז היית בגן". המאסטרו, חידתי מתמיד, אמר: "ערב טוב" ולא יסף.


  בראל ואהרוני. ראש בראש

   

  השיר השני ששר בראל הערב הוא "הגברים בוכים בלילה" ששר במקור אבנר גדסי, כתב אלון אבידר והלחינו מלי ומני קוממי. בסיום הביצוע, השופטים הביעו ממנו התמוגגות אחידה למדי. המאסטרו: "אתה נותן ביצועים חסרי תקדים מבחינתי". צדי צרפתי: "השירים יושבים עלייך, שניהם". גל אוחובסקי: "החולצה שלך מאוד יפה".

   

  צומת רוקח

  המתמודד דורון רוקח, השני לעלות לבמה הערב, פתח דווקא עם השיר השקט יותר שבחר. היה זה "שובי לביתך", שכתבה דליה רביקוביץ למנגינה שהלחין שם טוב לוי. השיר הושר בעבר על ידי שם טוב לוי, חווה אלברשטיין ועל ידי רוקח עצמו באודישן לתוכנית ב"צוותא". לפני שרוקח עלה לבמה, הוקרן קליפ ובו הוא נראה מסייר בטיילת של בת ים עירו. העוברים והשבים המקומיים כינוהו שם: "מספר אחת בבת ים". ורוקח הכריז בתגובה: "אני מרגיש כמו ביבי שלוחץ ידיים בשוק מחנה יהודה".

   

  הדעות על ההופעה הראשונה של רוקח היו חלוקות: אוחובסקי הכריז: "מלחמה לגמרי היום". המאסטרו החמיא: "למרות הגיל הצעיר - הביצוע הזה היה מעולה". אבל צדי צרפתי סייג: "משהו היה חסר, משהו שלא זרם עד הסוף, כאילו לא סוחב את השיר עד הסוף".

   

  השיר השני שפיזם רוקח היה "פס ליום אחד" שכתב, הלחין ושר יוסי אזולאי. השופטים לא התברווזו, אפילו לא קלות. פיק: "השיר לא כל כך התיישב לו לפי דעתי עם הקול שלו" צרפתי: "עם השיר הזה קשה מאוד לצאת למלחמה. אין מה להוציא מהשיר הזה". צנעני: "הנגנים נגנו נפלא דורון שר יפה ובכל זאת כלום לא קרה לי, זה היה סתמי כמו ליל אמש".

    

  מעודה לא הפיל את השופטים

  המתמודד השלישי שעלה לבמה היה בועז מעודה. כמחווה למוצאו התימני, מעודה בחר לזמר את "מזמור לילה" ששרה (והלחינה יחד עם גיל דור) אחינעם ניני, למלים שכתבה לאה גולדברג.

   


  מעודה והדר. רגע ההכרזה

   

  מעודה סיים לסלסל על האור שזרח וכשהשופטים נקראו לתת את דעתם על המופע, נראה שהאור זרח עליהם באופן חלקי למדי. מרגול לא הסתירה את הסיפוק העילאי שהסב לה הביצוע. כשסומק זרוק בלחייה וקשת בענן מנצנצת חליפות בעיניה היא מלמלה: "אני מתה עלייך בועז מעודה, לא יעזור בית דין עליון. אתה זמר אדיר". צדי, לעומתה: "אני לא מתמוטט. אין ספק שקולית היה ביצוע מושלם. אבל עד אמצע השיר דאגתי לך, היתה הרגשה שלא היית קיים". המאסטרו בחר להיצמד למרכז והיווה הפעם את לשון המאזניים: "לא התמוטטתי כמו שצדי אמר, ומצד שני גם מרגול צודקת, הבחור שר יפה מאוד".

    

  לפני שמעודה שר את השיר השני שהכין עבור התוכנית הערב: "אצלך בעולם" של מאיר בנאי, הוצג קליפ ובו נראו הוריו וחבריו במושב כשהם שרים בציבור וצולים בשרים על האש. אחרי שסיים להשמיע את קולו, התכבד בביקורות נלהבות מהשופטים. מרגול ריירה: "אולי אני מגזימה, יסלח לי אלוהים - אתה פשוט זמר בעל גולדן ווייס ואותי זה כובש. שיר מקסים, בלוז מטריף". אוחובסקי הסכים: "זה היה מאוד מאוד יפה. מאוד, מאוד, מאוד יפה". המאסטרו סיכם: "ערב טוב בועז. תתעורר טיפה, אל תפחד, היה ביצוע יפה מאוד". 

   

  החלטת השופטים

  טרם נתנו השופטים את הבחירה שלהם, ועת זרמו ההצבעות והלכו ונחרצו גורלות, הופיע באולפן בועז שרעבי ששר בצוותא עם המתמודדים וקידם את הדיסק החדש שלו.

   

  אחרי ששרעבי ירד מהבמה חשפו השופטים את העדפותיהם. צדי צרפתי בחר

  בבועז מעודה כמקום הראשון שלו. על שלומי בראל הוא הכריז כנבחר שלו למקום השני. מרגול בחרה כמוהו. בחירתו של המאסטרו היתה הפוכה: שלומי במקום הראשון ובועז במקום השני. גל אוחובסקי בחר גם הוא בבועז מעודה למקום ראשון ובדורון רוקח למקום השני. בדירוג השופטים הכולל נבחר אם כך בועז מעודה למקום הראשון, שלומי בראל במקום השני ודורון רוקח בשלישי. כך חשב גם הקהל שהעניק כ-54% מהקולות למעודה והוא הוכרז כמצטרף למרינה מקסימיליאן בלומין בגמר.

   

  לאחר מכן כל שנותר היה לבחור את המתמודד השלישי בגמר. שלומי בראל שהגיע שני הערב בדירוג המשוקלל של הצבעות השופטים (25%) והקהל (75%) התחרה בשיר מול חן אהרוני, שהגיע למקום השני בתוכנית חצי הגמר הראשונה שודרה אתמול. כל אחד מהם שר שיר שכבר הושר על ידו העונה לפי בחירתו. ראשון עלה לשיר חן אהרוני. הוא בחר ב"מגדלור" של מיקה קרני שלומי בראל שר אחריו את "אהבה בוערת" של מני בגר.

   

   

   

  השתתפה בהכנת הכתבה קרן נתנזון

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעודה. עלה שני
  צילום: אלדד רפאלי
  מרינה. כבר בפנים
  צילום: אלדד רפאלי
  בראל. עלה שלישי
  צילום: אלדד רפאלי
  7 לילות
  מומלצים