שתף קטע נבחר

אתר "אילנות בטוחה" נפרץ על ידי האקרים מוסלמים

גולשים שניסו להגיע לאתר חברת ההשקעות הגיעו לאתר טורקי בו מופיעים מסרים בגנות מלחמות של ישראל וארה"ב. בעקבות פניית ynet הפירצה תוקנה

אתר האינטרנט של קרן הנאמנות "אילנות בטוחה" נפרץ היום (שבת) על ידי האקרים המזדהים כמוסלמים. אתר "אילנות" הרגיל הוחלף באתר בו מופיעים מסרים בגנות מלחמות של ישראל וארה"ב: "No War Usa , No War Israel!", והודעה כי "המערכת שלכם נחסמה". ההאקרים חותמים בכינויים "TH®AX , Dest , SersaK , Geda". בעקבות פנית ynet, הפירצה תוקנה וכרגע האתר עובד כרגיל.

 

אתר "אילנות" עצמו לא נפגע בפירצה, ככל הנראה, והעמודים והקישורים הפנימיים שלו המשיכו לתפקד כרגיל. עם זאת גולשים שניסו להגיע במהלך היום לאתר "אילנות" בכתובת www.ilanot.co.il, גילו כי הכתובת בדפדפן הוחלפה - והביאה אותם לעמוד שהקימו הפורצים, ואחסנו בפורטל mynet הטורקי, תחת שם המשתמש taskiranzafer.

 


 

 

על פי אופי הפריצה, נראה כי מדובר ב-Defacment (השחתת פני האתר) - פירצה לא חמורה מדי, בה ההאקרים מנצלים חולשות בשרתים עליהם מאוחסן האתר, ומצליחים לגרום לנזק קוסמטי בלבד. בהשחתות מסוג זה מידע של לקוחות לא נפגע, ואפילו לא נחשף בפני ההאקרים, מכיוון שהוא נשמר בשרתים נפרדים ומאובטחים הרבה יותר.

 

"אילנות" נמכרה על ידי דיסקונט לכלל ביטוח בתחילת 2006, אולם קישור לאתר קרן הנאמות המשיך להופיע באתר השיווקי של דיסקונט. בעקבות פניית ynet הקישור באתר דיסקונט נוטרל. יצויין כי אתרי דיסקונט לא נפגעו כלל כתוצאה מהפירצה.

 

אילנות: נפעל לתיקון התקלה

דובר אילנות בטוחה מסר הערב ל-ynet: "תודה על עירנותכם, רק בזכות פנייתכם עלינו על הנושא, ואנשי המחשבים שלנו פועלים בדקות אלה כדי לתקן את העניין".

 

מבנק דיסקונט נמסר: "חשוב להדגיש כי קיימת הפרדה פיזית מלאה בין אתר הפעולות הבנקאיות של דיסקונט לבין האתר השיווקי של הבנק. בעמוד ספציפי באתר השיווקי התגלתה הבעיה, עמוד זה מקושר עם חברה נוספת, ושם התגלתה פריצה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים