שתף קטע נבחר

הודעה לעל-יסודיים: לא לפתוח את הלימודים

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, שלח איגרת לכל המורים, בה הוא מודיע כי שנת הלימודים הקרובה לא תיפתח. במכתבו ציין ארז כי "משרד האוצר העלה הצעות מבזות", ומוסיף: "לאור התנהלותו של משרד האוצר, ברור לנו היום כי אין בכוונתו להשקיע במערכת החינוך, ולו במעט". במשרד האוצר קוראים למורים להצטרף להסכם שנחתם עם מורי היסודיים

בעקבות פיצוץ במו"מ בין ארגון המורים העל יסודיים לבין נציגי משרד האוצר ומשרד החינוך, שלח היום (ב'), יו"ר הארגון, רן ארז, אגרת עדכון למורים, בסיכומה הודיע להם: "שנת הלימודים תשס"ח לא תפתח ב-2 בספטמבר בכל החינוך העל יסודי, בכל הארץ".

 

במכתבו מציין ארז בין השאר כי למרות אין ספור ישיבות מו"מ, משרד האוצר מתעלם כמעט לחלוטין מכל הדרישות שהציבו המורים, בכללן כאלה הקשורות לשכר, תנאי עבודתם, ואף כאלו אשר לעמדתו אינן כרוכות בהוצאות תקציביות משמעותיות.

 

לצפייה בהודעה ששוגרה למורים

 

חברים בארגון המורים סיפרו ל-ynet כי קיבלו את ההודעה לתיבת הדואר האלקטרוני שלהם ורבים מהם אף קיבלו הודעת SMS בזו הלשון: "ארגון המורים: שנה"ל לא תיפתח במועד! פרטים באתר הארגון". 

 

"הגיעו דברים לידי אבסורד, אפילו לגבי סעיפים הקשורים בתגמול מורים על עבודות אשר עד היום נעשות בהתנדבות", ציין ארז במכתבו. "משרד האוצר העלה הצעות מבזות, אשר טוב היה לו לא הועלו כלל. למשל, באוצר הסכימו לשלם עבור עבודות אלה רק כמחצית מערך השעה של מורה".

 

בהמשך מכתבו הדגיש ארז כי מאז שנת 2001 עובדים המורים ללא הסכם שכר קיבוצי, וכי מכוח חוק ההסדרים - עד אוגוסט 2005 חל איסור על ניהול מו"מ בין מעסיקים לאיגודים מקצועיים. מאז פג תוקפו של החוק, ניסו בארגון המורים לקדם את המו"מ מול האוצר, אך הדבר לא הביא לשיפור מצבם.

  

ארז אמר ל-ynet לאחר משלוח המכתב: "אם ניצולי שואה צריכים להפגין כדי לקבל פרוטות, ונכים צריכים להפגין כדי לקבל זכויות גמלאים, אז מה פתאום שיתייחסו למורים? זוהי המדינה שלנו, אזרחי המדינה צריכים להגיד לממשלה הזאת 'די נמאס', המדינה קיימת בשביל האזרחים ולא האזרחים בשביל המדינה".

 

לדברי רן ארז בימים הקרובים לא יתקיים משא ומתן במשרדי החינוך והאוצר, זאת לאחר שנאמר לו כי חלק מהפקידים יצאו לחופשה. "אני לא מפחד מביקורת, ציבור ההורים ואזרחי מדינת ישראל צריכים להבין שזה מאבק גם למען הילדים שלהם. אני מאוד מאוכזב מחוסר היכולת של משרד החינוך להשפיע על משרד האוצר להעניק למורים תוספות שכר ותנאים נוספים שמגיעים לנו", אמר.

 

עוד אמר ארז: "הם דורשים שנוותר על מחצית מהשכר שלנו, מחצית מערך שעה עבור עבודה עם תלמידים לקויי למידה. אנחנו לא מוכנים לחתום על הורדת שכר מורים. זוהי זילות שכרו של מורה. הם כנראה חושבים שזאת עבודה לא כל-כך חשובה. אמרתי שעדיף כלום, ולא לחתום על הסכם, מאשר הסכם קיבוצי תמורת פירורים, זה מבזה".  

 

באשר להסכם עליו חתמה הסתדרות המורים", כתב ארז: "הסכם זה אינו משפר את שכרם של המורים. בשנת הלימודים הקרובה, רק מורים בודדים יזכו בתוספות שכר. מדובר ב-300 בתי ספר יסודיים אשר כלולים בניסוי, וגם הם יקבלו תוספת זו בגין תוספת עבודה רבה יותר.

 

לקראת סיום האיגרת ציין ארז תזכורת לגבי המשך העיצומים שנוקטים חברי הארגון: אין לקיים כל פעילות מכל סוג שהוא למעט ימי הערכות בימים 29,30 באוגוסט, אין לקיים בחינות מעבר או השתלמויות וכנסים מכל סוג שהוא, במהלך שנת הלימודים לא תתקיימנה יציאות מחוץ לכותלי בתי הספר למעט נסיעות לפולין, ואין לקיים תחרויות ספורט במסגרת בתי הספר.

 

מדוברות משרד האוצר נמסר בתגובה: "הממשלה הקציבה לארגון המורים למעלה ממיליארד שקלים לטובת הצטרפותם למהפכה בחינוך של כמאה אלף חברי הסתדרות המורים, המקיפה את מרבית המורים במערכת החינוך בישראל. יצוין כי לראשונה מזה זמן רב, בעקבות הסיכום עם הסתדרות המורים, ידוע לכל ששלושה שבועות לפני פתיחת שנת הלימודים, כי גני הילדים, בתי-הספר היסודיים, ומרבית חטיבות הביניים יתחילו את שנת הלימודים כסדרה. אנו קוראים לארגון המורים להצטרף למגמה חיובית זו, של רפורמה במערכת החינוך, והסכם שכר שנחתם עם ההסתדרות הכללית, ועם הסתדרות המורים".

 

הידיעה הראשונית הגיעה באמצעות המייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
רן ארז. לא לפתוח בלימודים
צילום: חגי אהרון
ממשיכים בעיצומים. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים