שתף קטע נבחר

פרוטרום: ההכנסות גדלו, אך הרווח צנח ב-31%

מכירות יצרנית תמציות הטעם והריח צמחו ברבעון השני ב27% לרמה של -91.7 מיליון דולר, אך בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 5.8 מיליון דולר בלבד בעקבות הרכישות הרבות והגידול בהוצאות

הרווח הנקי של יצרנית תמציות הטעם והריח הסתכם ברבעון השני ב-5.8 מיליון דולר, צניחה של 31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. המכירות הגיעו ל-91.7 מיליון דולר, צמיחה של כ-27%. 

 

הרווח הגולמי הסתכם ברבעון השני ב-32.8 מיליון דולר, שיפור של 25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעול הסתכם ב-8.5 מיליון דולר, ירידה של 12%.

 

הוצאות המכירה, שיווק, מחקר ופיתוח, הנהלה וכלליות זינקו ברבעון השני ב-37% לרמה של 24.2 מיליון דולר, על רקע הרכישות שביצעה החברה ועלייה במחירי חמרי הגלם.

 

מניות פרוטרום תעשיות, מחיפה, נסחרות בבורסה בתל-אביב במחיר המשקף לחברה שווי שוק של כמעט 2 מיליארד שקל. המנייה הניבה למשקיעים תשואה שלילית של כ-8% מתחילת השנה.

 

רוכשת סידרתית

באפריל רכשה פרוטרום את היצרניות תמציות הטעם האנגליות Belmay תמורת 17.1 מיליון דולר ו-Jupiter Flavors תמורת 2.8 מיליון דולר.

 

חברת Belmay תרמה לפרוטרום הפסד נקי של 215 אלף דולר ו-Jupiter Flavors הניבה רווח של 412 אלף דולר בלבד.

 

ביוני רכשה פרוטרום את חברת ריחן, יצרנית תערובות טעם ומשווקת חמרי גלם לתעשיית המזון תמורת כ-2 מיליון דולר. בנוסף, רכשה פרוטרום באותו חודש את חברת אדומים תוספי מזון תמורת 4.25 מיליון דולר.

 

ביולי רכשה פרוטרום את Abaco מארה"ב, יצרנית חמרי גלם יייחודיים לתעשיית הטעם והריח, תמורת כ-5 מיליון דולר.

 

אורי יהודאי: "צמיחה פנימית מואצת בפעילויות הליבה"

סך ההתחייבויות של פרוטרום לטווח ארוך עומד על 586 מיליון דולר, זינוק של 60% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

אורי יהודאי, נשיא ומנכ"ל פרוטרום: "ברבעון השני השיגה פרוטרום צמיחה פנימית מואצת בפעילויות הליבה שלה בהתאם לאסטרטגיה העסקית אותה היא מיישמת בשנים האחרונות. צמיחה זו מקורה, בין היתר, בניצול הסינרגיה הרבה מהרכישות שנעשו על ידי פרוטרום בשנים האחרונות והיא תגבר עם מימושה של הסינרגיה הגלומה ברכישות האחרונות שבוצעו השנה.

 

אנו פועלים בנחישות רבה על מנת להשלים בחודשים הקרובים את איחוד פעילויות Belmay ו-Jupiter עם פעילותה הקיימת של פרוטרום אנגליה לאתר Belmay על מנת להשיג יעילות מרבית וחיסכון תפעולי, שמוערך בלמעלה מ-3 מליון דולר בשנה".

 

עם השלמת רכישת ריחן ואדומים תפעל החברה לאחד את פעילותן עם פעילות פרוטרום הקיימת באתרים בחיפה ובעכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום
צילום: אוסנת שני
צילום: שלום בר טל
ג'ון פרבר, בעל השליטה בחברה
צילום: שלום בר טל
מומלצים