שתף קטע נבחר

זירת הקניות

זיהום אזבסט: עיריית נהריה תפוצה בכ-5 מיליון ש'

בית המשפט המחוזי העניק תוקף להסכם בין חברת איתנית לעיריית נהריה, לפיו ישולם לה פיצוי של כ-4.7 מיליון שקל לכיסוי הוצאות פינוי אזבסט מאזור בו היה אמור להיבנות לונה פארק

חברת איתנית, שהפעילה בנהריה מפעל אזבסט מזהם , חויבה לפצות את העיר בסכום של כ-4.7 מיליון שקל. בית המשפט המחוזי בחיפה העניק אתמול (ה') תוקף של פסק דין להסכם פשרה בין איתנית ועיריית נהריה, שדרשה כי החברה תשלם עבור עבודות פינוי האזבסט מאזור בו היה אמור להיבנות פארק שעשועים לילדים. למרות שהעבודות כבר בוצעו בסופו של דבר לא הוקם הפארק, שאמור היה להיקרא "מדינה הילדים", בין היתר משום שהאזור נותר מזוהם.

 

השטח בו היתה אמורה לקום "מדינת הילדים" נמצא בחלקה הצפוני של נהריה, על חוף הים. בשנות התשעים ביקש ראש העירייה ז'קי סבג להקים במקום לונה פארק ובשל כך החלו עבודות פינוי פסולת האזבסט. אולם העבודות לא הסתיימו, המתחם נותר מזוהם - ומתקני השעשועים שכבר נרכשו נותרו מאז במחסני העירייה.  

 

מוקדם יותר השבוע דחה בית המשפט המחוזי בחיפה ערעור שהגיעו ארגונים סביבתיים בנהריה, שדרשו לכלול את עריית נהריה ורשויות מקומיות באזור הגליל המערבי כצד בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד מפעל איתנית. "הכתובת הנכונה לעתירה מסוג זה (כלפי הרשויות - א.ר) היא בית משפט לעניינים מנהליים או בג"ץ", קבע השופט יצחק עמית. הוא הוסיף כי הרשויות אמנם מזדרזות לטפל במפגעים "כאשר חרב התביעה מונפת מעליהן", אולם ציין שהחוק לא מאפשר לתבוע את הרשויות בדרך זו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בנהריה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים