שתף קטע נבחר

בשארה בדרום לבנון: חיזבאללה חזק מתמיד

במהלך ביקור בכפרים בדרום לבנון שיבח חבר הכנסת לשעבר, שנחשד בריגול למען חיזבאללה במהלך המלחמה, את הארגון ש"חימש את עצמו מחדש בשנה האחרונה" ותקף את ישראל ש"ביצעה טבח ופגעה בחפים מפשע"

שנה לאחר הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה הגיע אמש (יום ו') חבר הכנסת לשעבר, עזמי בשארה, לדרום לבנון כדי לבקר את בני המשפחות של הלבנונים שנהרגו בה. סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית דיווחה כי בשארה, שנחשד בריגול למען חיזבאללה במהלך המלחמה, שיבח במהלך הסיור את הארגון לו העביר מידע ואמר כי הוא חזק מתמיד. 

 

במהלך ביקורו בכפרים בדרום לבנון התייחס בשארה לפגיעה בלבנונים חפים מפשע במהלך המלחמה. "הטבח שביצעה ישראל לא היה מקרי אלא חלק ממדיניות אסטרטגית שנועדה לזרוע פחד", הוא אמר. חבר הכנסת לשעבר, שהגיש את התפטרותו לפני ארבעה חודשים, פקד את קבריהם של הלבנונים שנהרגו במלחמה.

 

בשארה לא פספס את ההזדמנות לעקוץ את ישראל. "כולם מקנאים בלבנון בגלל חיזבאללה והנהגתה, אבל אני מקנא בהתנגדות של העם הלבנוני". הוא הוסיף כי ישראל פגעה בלבנונים חפים מפשע במהלך המלחמה ושיבח את התנהלות חיזבאללה ב-34 ימי המלחמה. "אני משוכנע שישראל לא תתקוף את לבנון שוב, וזהו הישג מאוד גדול להתנגדות. חיזבאללה חימש את עצמו מחדש בשנה האחרונה ועכשיו הוא כנראה חזק מתמיד".

 

למרות התמיכה הבלתי מסתייגת בחיזבאללה, דיווח בתחילת החודש העיתון "א-סינארה" כי חבר הכנסת לשעבר פנה למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, וביקש ממנו להיפגש עמו - אולם נסראללה דחה את הבקשה, בטענה שהוא "עסוק".

 

עם זאת הוא התראיין בעבר לרשת "אל-מנאר" של חיזבאללה. בראיון ששודר בחודש מאי הוא אמר: "הלקח שצריך להיות לניצחון זה הוא שצריכה להיות אסטרטגיה מאוחדת לכולם להתנגדות, ולא רק תחרות בין כולם למי נהרגו יותר אנשים. אסטרטגיה מאוחדת תאפשר להתרכז במשימה והיא שחרור - נקודה". 

 

החשדות: טיווח את ירי חיזבאללה

על-פי החשד, יצר בשארה קשר עם גורם בחיזבאללה בזמן מלחמת לבנון השנייה והעביר לו מידע על מקומות אסטרטגיים בישראל, על-מנת שאנשי הארגון ישגרו קטיושות לאותם יעדים, תמורת מאות אלפי שקלים. בנוסף, בשירות הביטחון הכללי הצטבר מידע במשך תקופה ארוכה, עוד לפני המלחמה, שהצביע על קשר חשאי ומתמשך בין בשארה לגורמים בחיזבאללה המעורבים באיסוף מידע מודיעיני על ישראל. מעבר לכך, המידע הצביע על קשר חשאי של בשארה לגורם מודיעיני זר נוסף.

 

בנוסף, העביר בשארה על פי החשד מידע על המתרחש בישראל. עבור אותו מידע קיבל חבר הכנסת לשעבר מאות אלפי שקלים. במערכת הביטחון חקרו את חלפני הכספים וכעת שוקלים האם להפוך אחד מהם לעד מדינה. במשטרה אומרים כי לא ניתן להגיש כתב אישום נגד בשארה כל עוד הוא נמצא בחו"ל. עוד נמסר כי עם שובו לארץ הוא יעצר. בנוסף שוקלים במשטרה להוציא צו מעצר בינלאומי נגד חבר הכנסת לשעבר. בשארה עצמו הכחיש את החשדות נגדו.


פורסם לראשונה 24/08/2007 23:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בשארה. ניחם את משפחות ההרוגים הלבנונים
צילום: ניב קלדרון
מומלצים