שתף קטע נבחר

פרס התעשייה לארז ויגודמן, יוסי ורדי, אמנון דותן ושמעון שקל

ועדת הפרס בראשות דב לאוטמן בחרה השנה במנכ"ל ונשיא שטראוס, ביזם ההיי-טק, ביו"ר רדימיקס ובמנכ"ל מולטילוק לקבל את פרס התעשייה של התאחדות התעשיינים

נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס ארז ויגודמן, יזם ההיי-טק ד"ר יוסי ורדי, יו"ר רדימיקס אמנון דותן ומנכ"ל מולטילוק שמעון שקל הם הזוכים הזוכים שהשנה בפרס התעשייה של התאחדות התעשיינים. בראש ועדת הפרס עמד התעשיין הוותיק וחתן פרס ישראל דב לאטומן.

 

ארז ויגודמן משמש נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס משנת 2001 ובהמלך כהונתו עברה החברה מהלכים מורכבים ששינו את פעילותה ומיצבו אותה כחברה מובילה בשוק המזון בישראל. ויגודמן מקבל את הפרס על "פועלו כתעשיין ועל כך שהציג דוגמה ומופת למנהיגות ולניהול תעשייתי ברמות הגבוהות ביותר, על קידום דפוסי עבודה איתנים ואמות מידה גבוהות למערכי ניהול ושיווק בארץ ובעולם, על הובלת תהליך גלובליזציה ומיצובה של התעשייה הישראלית בחזית השוק העולמי, ועל גילוי אחריות חברתית יוצאת דופן".

 

יזם ההיי-טק ד"ר יוסי ורדי היה בשנות ה-90 שותף להקמת החברות דלק אלון, גרניט הכרמל, טכנולוגיות בין-לאומיות לייזרים ITL ואחרות. ורדי שימש גם כיועץ כלכלי בכיר לראש הממשלה המנוח יצחק רבין ולשרי החוץ והאוצר ובהמשך סייע בגיבושה של תוכנית יזמה לעידוד הבאת הון-סיכון לישראל.

 

הפרס מוענק לו "על היותו מחלוצי ענף ההיי-טק הישראלי והאדרת שם הענף ברחבי העולם, על קידום היוזמה הפרטית בתחום התעשייה ועל היותו איש חזון".

 

אמנון דותן, הוא יו"ר קבוצת תעשיות רדימיקס משנת 1990. משנת 1986 ועד 1990 שימש מנכ"ל החברה. ועדת הפרס אומרת כי "דותן השקיע בהסבת התעשייה המסורתית של מפעלי הבטון, לתעשייה מודרנית שיש בה מחקר ופיתוח, טכנולוגיות חדשניות ושיטות ייעול מתקדמות".

 

הזוכה הרביעי הוא שמעון שקל, מנכ"ל חברת מולטילוק, תעשיין זה 40 שנה, מהן 30 בתפקידים ניהוליים שונים בחברת מולטילוק (בשמה הקודם רב-בריח). הפרס הוענק לו "בזכות ניהול רב הישגים וחדשנות, תוך קידום דפוסים וערכים גבוהים של עבודה, של יחסי אנוש ושל איכות המוצר. על הציגו דוגמה ומופת לתעשייה מסורתית המיישמת טכנולוגיות מתקדמות ושיטות עבודה חדשניות. על הפיכת החברה לתחרותית בזירה הבינלאומית ובזכות היותו שגריר מעולה בעולם, לחברה ולתעשייה הישראלית כולה".

 

טקס הענקת הפרס יתקיים בשבוע הבא (בפעם ה-32) במעמד יו"ר הכנסת דליה איציק, שר התמ"ת אלי ישי ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל שטראוס
ד"ר יוסי ורדי
אמנון דותן, יו"ר קבוצת רדימיקס
שמעון שקל, מנכ"ל מולטילוק
מומלצים